Halb päev demokraatiale

Euroopa Parlamendi liikme Yana Toomi veebisaidi rubriik toob lugejani uudiseid Euroopast ja naabermaadest. Täna on päevakorras Saksamaa nulltolerants paremäärmuslastele.

Saksapäraselt. Kolmapäeval valiti paremäärmuslaste (Alternatiiv Saksamaale ehk AfD) toel Tüüringi liidumaa juhiks Saksamaa Vaba Demokraatliku Partei kandidaat Thomas Kemmerich. Olles vaevalt poliitilise tormi üle elanud teatas Kemmerich päev hiljem sellest ametist loobumisest, kuna igasugused kokkulepped paremäärmuslastega ei ole vastuvõetavad. Demokraadid süüdistavad AfD-d ja püüavad teha halva mängu juures head nägu.

Kuninganna tagasitulek. Saksa kantsler Angela Merkel andis oma Kristlikud Demokraatid partei juhile Annegret Kramp-Karrenbauer’ile ühe päeva tekkinud probleemi lahendamiseks. Probleemi siiski ajaliselt lahendada ei suudetud ning Pretorias visiidil viibinud Merkel võttis taas ohjad oma kätte. „Tüüringi lubamatud valimistulemused tuleb parandada“, teatas Merkel, „kolmapäev oli demokraatia jaoks halb päev ning kristlikud demokraadid sellistes oludes Tüüringi valitsusse kuuluma ei hakka.“ Mõne tunni pärast astus Kemmerich tagasi.

Kilusõda Euroopa moodi. Pariisis toimunud rahandusalasel tippkohtumisel kinnitas Prantsuse rahandusminister Bruno Le Maire, et EL kavatseb pidada läbirääkimisi kalapüügiõiguste eest Suurbritannia vetes ning ei hakka vastutasuks tegema mingeid järeleandmisi Ühendkuningriigile finantsteenuste osas.

FacebookTwitterGoogle+LinkedInVKJaga

Tagasiside

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga