Hakake kulutama, riigid!

Euroopa Parlamendi liikme Yana Toomi veebisaidi rubriik toob lugejani uudiseid Euroopast ja naabermaadest. Täna on päevakorras reaktsioonid Merkeli-Macroni fondile ja diplomaatiata Brexit.

Hea, kuid mitte piisav. “Prantsuse-Saksa ettepanek, 500 miljardilise fondi loomiseks, oli julge ja oluline samm, kuid siiski ainult samm”, ütles ajalehele Politico Itaalia peaminister Giuseppe Conte. Samas oli Merkelil olnud mõeldamatult õnne oma erakonna veenmisel, et see plaan (millele konservatiivid olid varem vastu olnud) on siiski vajalik. Kolmapäeval kutsus Euroopa Komisjon üles kõiki EL-i riike raha kulutama, sest vastasel juhul ei suudeta majandust taastada.

Tulevahetus kirjades. EL-i poolne Brexiti pealäbirääkija Michel Barnier vastas oma Suurbritannia kolleegilt David Frostilt saadud ja mitte just diplomaatilistele kirjadele samaväärselt: “Ma ei tahaks, et teie poolt valitud tonaalsus hakkaks mõjutama meie vastastikust usaldust ja konstruktiivset suhtumist toimuvasse – meie dialoogi jaoks on need siiski väga olulised pidepunktid. ”

Rohelised autod. Politico andmetel sisaldab järgmisel nädalal Euroopa Komisjoni poolt esitletav eelarvekava ka ettepanekut keskkonnasõbralike autode tootmise rahastamiseks, kus heitgaasi saasteainete sisaldus peaks olema 0% ja sõidukid ise peaksid olema nii odavad, et aastaks 2025 on EL-is kasutusel juba 2 miljonit sellist autot.

FacebookTwitterGoogle+LinkedInVKJaga

Tagasiside

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga