Eurosaadikute kiri Suurbritannia peaministrile

Euroopa Parlamendi liikme Yana Toomi veebisaidi rubriik toob lugejani uudiseid Euroopast ja naabermaadest. Täna on päevakorras Europarlamendi rünnak Suurbritanniale.

Kui ei nõustu, sulgeme juurdepääsu turule. Eile võttis Euroopa Parlament vastu resolutsiooni Suurbritanniaga läbirääkimiste osas. Brittidele tehti ettepanek mitte eemalduda EL-ist ja kohaldada „samaväärseid norme sotsiaalpoliitika-, tööturu-, keskkonnakaitse-, konkurentsi- ja riigiabi programmide valdkondades”. Ja muidugi kalandus:  EL ei loobu ilma võitluseta juurdepääsust Suurbritannia vetele. Ning brittidel oleks siiski kasulik ka tulevikus järgida EL-is kasutusele võetavaid standardeid. Kõikide nende tingimuste täitmise korral antakse brittidele piiramatu juurdepääs EL-i ühisturule. Aga keeldumise korral rakendatakse kvoote ja tollimakse brittide kaupadele ja teenustele „ühistuturu kõige tundlikumates osades”.

Samal ajal Londonis. Suurbritannia peaminister Boris Johnson teatas mitmest  käimasolevast suurest projektist, sealhulgas ka silla ehitamisest Šotimaa ja Põhja-Iirimaa vahele. Nagu märkis kolumnist Otto English ehitas Roomas keiser Caligula 39. aastal m.a.j. Rooma poliitilise- ja finantskriisi ajal samuti silla üle Napoli lahe, mille ta ise vankriga traavi sõites siis ületas. Ja nagu Otto English nendib „ongi Johnsoni poliitika terve mõistuse poliitika”.

Samal ajal Berliinis. Bundestagi uurimiskomisjon esitab täna küsimusi Ursula von der Leyenile valitsuse poolt korraldatud riigihangete tingimuste rikkumise kohta ajal, kui praegune Euroopa Komisjoni juht oli veel Saksamaa kaitseminister.

FacebookTwitterGoogle+LinkedInVKJaga

Tagasiside

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga