Euroopale uued kordnikud

Euroopa Parlamendi liikme Yana Toomi veebisaidi rubriik toob lugejani uudiseid Euroopast ja naabermaadest. Täna on päevakorras kompromiss ja trolling.

Eelarve teemad. Kuidas veenda Budapesti ja Varssavit nõustuma ja heaks kiitma Euroopa eelarvet samaaegselt õigusriigi põhimõtete nõudega? Saksamaa kui EL-i eesistuja riik on välja pakkunud kompromisslahenduse: õigusriigi põhimõtteid mitte järgiva riigi trahvimise asemel tuleks luua hoopis korruptsiooni vastu võitlemise meeskond, mille ülesandeks oleks eelarveliste vahendite kulutuste jälgimine liikmesriikides. Berliin loodab veenda Euroopa Ülemkogu antud ettepanekuga nõustuma ning parlament arutab seda Brüsselis juba sel kolmapäeval.

Trollimine Ungari ja Poola moodi. Esmaspäeval teatasid Varssavi ja Budapest, et loomisel on ühine asutus, mis hakkab hindama õigusriigi põhimõtete järgimist kõikides EL-i liikmesriikides, et neid ei võetaks kui ainukeste idiootidena ses liidus…

Luurajaid ei karistata. Hiljuti kirjutas Brüsseli ajaleht Politico kahest tundliku info edastamise juhtumist Hiinale, mille kohta Belgia riiklik julgeolek algatas vastava uurimise. Kuid senini ei ole kindel, kas kahtlusalused ka süüdi mõistetakse, sest Belgias ei klassifitseerita spionaaži üldse kuriteona.

FacebookTwitterGoogle+LinkedInVKJaga

Tagasiside

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga