Euroopa uudised: võõraste reeglitega mäng

Euroopa Parlamendi liikme Yana Toomi veebisaidi rubriik toob lugejani uudiseid Euroopast ja naabermaadest. Täna on päevakorras Iraan, Liibüa ja Brexit.

Sõda (veel) ei alga. Trump otsustas jätta vastamata tehtud rünnakule ja maailm hingas kergendunult, kuigi leidis end olevat keset Ameerika presidendi valimisvõitlust. Trump süüdistas kõiges Obamat ja Iraani tuumalepet. Ajaleht Politico arvates ei mängi Euroopa enam olulist rolli Lähis-Ida küsimustes ja Ameerika Ühendriikide ja Iraani konflikt ongi just täpselt konflikt USA ja Iraani vahel.

Kellest kõik see siiski sõltub. Kõigest mõni minut peale Euroopa Ülemkogu president Charles Michel´I teadaannet ELi poolsete meetmete kasutuselevõtuks, et hoida ära Liibüa probleemi eskaleerumine, tegid Venemaa ja Türgi presidendid ühisavalduse pühapäeva keskööl saabuva relvarahu osas. Politico arvates on järeldused lihtsad, nimelt võib EL öelda ükskõik mida, kuid kõik sõltub siiski Putinist ja Erdoganist (kes toetavad konflikti erinevaid pooli).

Ei mingit kokkulepet? Ursula von der Leyen teatas kohtumisel Suurbritannia peaministriga, et 11 kuud ei ole piisav sõlmimaks kokkuleppeid Brexitiks. Vastusena edastas Boris Johnson info võimaluse puudumisest Brexitile pikenduse andmiseks. Seega on meid ees ootamas aasta täis intensiivset draamat, mille lõpp on veel teadmata.

FacebookTwitterGoogle+LinkedInVKJaga

Tagasiside

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga