Euroopa uudised: veidrike ja kaotajate aeg

Euroopa Parlamendi liikme Yana Toomi veebisaidi rubriik toob lugejani uudiseid Euroopast ja naabermaadest. Täna on päevakorras EL-i eemalejäämine välispoliitilisest mängust, kangekaelsed hispaanlased ja hirmuäratavad ungarlased.

Mängust väljas. Eile tunnistas Euroopa Ülemkogu president Charles Michel Zagrebis, et EL ei ole Lähis-Idas aktiivne osaline. Kuid see peab muutuma. Tõsi, Michel ei öelnud, kuidas seda saavutatakse.

Vangla on sinu koduks! Hispaania ülemkohus keeldus Kataloonia separatistide juhti Oriol Junquerase vanglast vabastamisest, hoolimata asjaolust, et kohtuotsuse väljakuulutamise ajaks oli ta valitud juba Euroopa Parlamendi liikmeks ja tal oli saadikupuutumatus. Puutumatust kinnitas oma otsusega ka Euroopa Kohus. Hispaania rõhutab asjaolu, et ajaks kui Junqueras valiti Euroopa Parlamenti, olid tema kohta kõik tõendid juba kogutud ja süüdistuski esitatud.

Orban läheb välja täispangale. Ungari peaminister Viktor Orban palub sõna otseses mõttes oma partei Fidesz välja arvamist Euroopa Parlamendi suurimast fraktsioonist ehk Konservatiivsest Rahvaparteist (EPP). “Praegune EPP pole meie jaoks enam huvitav,” teatas eile Orban, “oleme huvitatud tuleviku EPP-st, mis saab olema teistsugune.” EPP võib Fideszi välja arvata juba veebruari alguses.

Brexit arvudes. Euroopa arvamuse kohaselt ei soovi Briti võimud just eriti innukalt EList lahkumise lepingu üle läbirääkimisi pidada. ELi pealäbirääkija Michel Barnier väidab olukorra olevat ootuspärase, sest Suurbritannia kaubad ja teenused moodustavad ELi kogu kaubandusest vaid 9%, samas kui ELi kaubad ja teenused moodustavad Suurbritannia ekspordist 43% ja Suurbritannia impordist 50%.” Kui kogu kaubavahetus ühel hetkel lakkab olemast, kumb siis peab oma rihma pingutama?

Veidrikud ja kaotajad, tere tulemast! Suurbritannia peaministri nõunik, Brexiti peaideoloog Dominic Cummings, kutsus Briti ametnike hulka “veidrikke ja kaotajaid” (weirdos and misfits); sõnaga weirdo nimetatakse ka perverte. See on loogiline!

FacebookTwitterGoogle+LinkedInVKJaga

Tagasiside

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga