Euroopa uudised: Tramp Brexiti vastu

Euroopa Parlamendi liikme Yana Toomi veebisaidi rubriik toob lugejani uudiseid Euroopast ja naabermaadest. Täna on Brüsselis vaba päev, Kõikide pühakute päev, kuid jätkub sagimine ümber Brexiti.

Brexit tuleb või ei tule? Suurbritannias käib suure hooga valimiskampaania ja leiboristide liider Jeremy Corbyn on andnud lubaduse „saada Brexitiga hakkama poole aasta jooksul“. Kui leiboristid võidavad valimised, soovivad nad veel üht pikendust Brexitile, et püüda Brüsseliga asuda läbirääkimistesse ja viia läbi Suurbritannias veel üks referendum Brexitiga seoses. Jeremy Corbyni valimisvõidu puhul ei pruugi Brexitit tullagi. Euroopa, oled sa selliseks pöördeks valmis?

Šantaaž on räpane mäng. Donald Trump teatas raadios LBC oma innukale brexitimeelsele briti sõbrale Nigel Faragele, et kokkulepe, mille sõlmisid Euroopa Liit ja Suurbritannia, välistab võimaluse sõlmida Ameerika-Suurbritannia kaubanduskokkulepe. Kuid peaminister Boris Johnson ju nii lootis läbirääkimistele, et saavutada Suurbritanniale parimate tulemustega kokkulepe Ameerikaga. Ehk oleks siiski parem jääda koos Euroopaga?

Juncker operatsioonilaual. Ajaleht Politico andmetel on Euroopa Komisjoni presidendil Jean-Claude Junckeril 11. novembril toimumas operatsioon, põhjuseks arteriaalse soone paikne laiend ehk aneurüsm. Kiiret paranemist talle!

FacebookTwitterGoogle+LinkedInVKJaga

Tagasiside

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga