Euroopa uudised: Stalin miljärdäridele

Euroopa Parlamendi liikme Yana Toomi veebisaidi rubriik toob lugejani uudiseid Euroopast ja naabermaadest. Täna on päevakorras  Euroopalik sooline tasakaal.

Poola rikkus seadust. Teisipäeval otsustas Euroopa kohus, et Poola riigijuhtide otsus saata varem pensionile kohtunikud ja prokurörid, naised veel varemgi kui mehed, on vastuolus Euroopa Liidu seadustega. Poola valitsus mõtles siiski juba varem ümber ja muutis ära oma sellesisulise otsuse, kuid Euroopa Komisjon soovis asja arutamist ja lahendit Euroopa kohtust.

Naised ja mehed. Uuringu kohaselt on sooline tasakaal Euroopa ametikoridorides paranenud, kuid siiski mitte veel ideaalne.  Eesti on keskmiste seas: kohalike- ja parlamendivalimiste võitjate hulgas on alla 30% naisi – tulemus on peaaegu Euroopa keskmine. Aga naislinnapeasid oli meil enne 4%, nüüd on 15%, mis on samuti keskmine tulemus Euroopas. Ja meil on ka naispresident. Kuid Regioonide Komitees, Euroopa Liidu nõuandekogus, koosneb Eesti delegatsioon vaid meestest ehk kuus delegaati ja kuus asetäitjat on kõik mehed.

Berliini, Berliini! USA riigisekretär Mike Pompeo teeb kolme päevase visiidi Saksamaale, kus kohtub ka Angela Merkeliga. Aruteluteemade hulgas on üllatavalt ka Nord Stream 2, kuid mida oleks selle kohta öelda Ameerikal, on siiani arusaamatu.

Samal ajal Suurbritannias. Peaminister Boris Johnson võrdles ajalehes Daily Telegraph leiboristide liidrit Jeremy Corbinit Jossif Staliniga, väites, et Corbin vihkab miljardäre samat moodi kui Stalin vihkas kulakuid. Raske on sinuni see tee, Brexit!..

Pildil: Briti õitsengut kägistav sotsialismideemon Konservatiivse Partei propagandaplakatil (1909).

FacebookTwitterGoogle+LinkedInVKJaga

Tagasiside

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga