Euroopa uudised: siledad omad, karvane võõras?

Euroopa Parlamendi liikme Yana Toomi veebisaidi rubriik toob lugejani uudiseid Euroopast ja naabermaadest. Täna on päevakorras lõputu Brexit.

Veel natuke Brexitit. Täna püüab Suurbritannia peamister Boris Johnson saada briti parlamendilt heakskiitu Euroopa Liiduga saavutatud kokkuleppele. Vastaval seadusel on 115 lehekülge ja majanduseksperdid ei ole siiani andnud oma hinnangut antud leppele. Arvatavasti hinnangut ei antagi: Brexiti-minister Michael Gove on edastanud mõtte, et küsigem majandusekspertidelt mida sul vaja ja nad vormivad sulle sobiva vastuse. Kuid pool Briti parlamendist ei lase end toimuvast häirida.

Saksamaa on ärevil. Ajalehe Politico väitel teatas Saksa Bundestagi saadik Franziska Brantner Brexiti kahjulikusest Saksamaale. Põhjus peitub Ameerika poolt kehtestatud tollimaksudes Euroopa Liidust imporditavale terasele ja alumiiniumile. Euroopa Liidust lahkudes on Suurbritannia kaubad Ameerikasse saabudes tollimaksuta. Sama kehtib Põhja-Iirimaale, olles de facto Euroopa Liidu tollipiirides ning kasutades vaba juurdepääsu Euroopa turule. Saksa ettevõtted, terase ja alumiiniumi tootjad/eksportijad, võivad kolida Põhja-Iirimaale, soovides kasutada tollimaksuvaba eksporti Ameerikasse –  aga see oleks hoop Saksa majandusele.

Ameerika on rahulolev. Esmaspäeval edastas Ameerika kaubandusminister Wilbur Ross mõtte ühendada Suurbritannia ja Ameerika Ühendriikide jõupingutused, et võidelda koos Euroopa Liidu vastu.

Naiste osakaal. Euroopa Komisjoni eelarve ja personali volinik Günther Oettinger andis teada Jean-Claude Junckeri poolt plaanitu ületamises: nimelt soovis Juncker Euroopa struktuuridesse keskastme- ja tippjuhtidena 40% naisi, reaalsuses on  aga naisi juba 41% keskastme- ja tippjuhtide koguarvust.

Horvaatia! Ühinegem! Ajalehe Politico andmetel saadetakse täna Euroopa Komisjoni poolt liikmesriikidele välja soovitused lubada Horvaatia ühinemine Schengeni riikidega. Ühinemise peaksid heaks kiitma kõik 27 Euroopa Liidu liikmesriiki. Kas Prantusmaa on siingi eitaval seisukohal?

FacebookTwitterGoogle+LinkedInVKJaga

Tagasiside

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga