Euroopa uudised: sakslased ja prantslased

Euroopa Parlamendi liikme Yana Toomi veebisaidi rubriik toob lugejani uudiseid Euroopast ja naabermaadest. Täna on päevakorras Euroopa Komisjoni kinnitamine Saksa ja Prantsuse vastasseisu foonil.

Sel hetkel Strasbourgis. Järgmised viis aastat elame me Ursula von der Leyeni Euroopa Komisjoniga, mida just nüüd Euroopa Parlamendis kinnitatakse. Otsustamise eelõhtul sai Ursula von der Leyen ametlikud toetusavaldused fraktsioonidelt PPE, S&D ja Renew Europe – seega m ingeid läbipõrumisi hääletusel karta ei ole.

Ei ühtegi prantslast! Eile teatas Prantsusmaa tulevane Euroopa Komisjoni volinik Thierry Breton, et  tema administratsiooni hakkab juhtima jurist Kerstin Jorna, kel on Saksamaa pass. Samuti on Saksamaa kodakondsus veel tema viiel kolleegil, kes kõik on erinevate Eurovolinike administratsioonide juhid. Ajalehe Politico andmetel on administratsioonide juhtideks veel maltalane ja ungarlane, kuid pole ühtegi prantslast. See asjaolu kurvastab Élysée paleed.

Maas versus Mackron. Jätkub diskussioon NATO surnud aju teemal. “Ilma Ameerika Ühendriikideta ei suuda me end kaitsta – ei  suuda ei Saksamaa ega ka Euroopa,” ütles eile Saksamaa välisminister Heiko Maas, “NATO on siiski täiesti elus, olenemata talle kellegi poolt pandud diagnoosidest.”

Järjekordne hoiatus Euroopale. Suurbritannia Konservatiivide valimiseelses programmis lubab peaminister Johnson sõlmida Euroopa Liiduga kaubanduslepingu juba selle aasta lõpuks. Kuid Euroopa Liidu poolne Brexiti pealäbirääkija Michel Barnier annab hoiatuse liiga lühikese tähtaja kohta, sest tavaliselt kestavad sellised lepingueelsed läbirääkimised aastaid.

FacebookTwitterGoogle+LinkedInVKJaga

Tagasiside

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga