Euroopa uudised: rassism ja mobiilsus

Euroopa Parlamendi liikme Yana Toomi veebisaidi rubriik toob lugejani uudiseid Euroopast ja naabermaadest. Täna on päevakorras rassismiteemaline skandaal Euroopa Parlamendis ja nõiajaht Donaldile.

Skandaalid, intriigid, uurimised! Euroopa Komisjoni uus koosseis kavatseb teha midagi enneolematut ja uut, soovides seada kahtluse alla tööjõu liikuvust käsitleva kolmepoolse kohtumise (Euroopa Komisjoni, Euroopa Parlamendi ja EL Nõukogu vahelise kokkuleppe) tulemused. Euroopa Komisjon kahtleb veoautojuhtide nõudmises  pöörduda iga kaheksa nädala tagant koju tagasi. Sama lepingu kritiseerija Bulgaaria saadik parlamendis Angel Dzhambazki väitis, et tulemuste eest vastutavad tema kolleegid: Alžeeria päritolu prantslanna ja Türgi päritolu sakslane ehk kaks saadikut, Karima Delli ja Ismail Ertug, kes süüdistasid ka Dzhambazkit rassismis.

Kes saab ombudsmaniks? Euroopa ombudsmani valimiste esimeses voorus võitsid iirlane Emily O’Reilly ja eestlane Julia Laffranque, saades vastavalt 240 ja 162 häält. Täna toimub teine voor. Ajalehe Politico andmetel on tulemus ettearvamatu, sest parlamendi suurimal fraktsioonil EPP ei ole oluline, kelle poolt hääletada.

Ära minnes lahku! Teisipäeval teatas Suurbritannia peaminister Johnson, et lisab reedel toimuvale hääletusele Brexiti seadusesse klausli, mis välistab Suurbritannia poolt pikenduse palumise. Seega, kui Suurbritannia ja ELi vahel ei saavutata aasta jooksul kokkulepet, toimub Brexit ilma kokkuleppeta, koos kõigi hukatuslike tagajärgedega.

Nõiajahi õnnetu ohver. Vangistamisvõimalusega hääletuse ootuses, mis on kolmas USA ajaloos ja esimene, mille tulemuseks võibki olla vangistus, kirjutas president Trump spiikrile Nancy Pelosi kuue tähe pikkuse sõnumi. Trump kuulutas end ohvriks kohtuprotsessis, mis olevat hullem kui Salemi nõiaprotsess, samas süüdistades Pelosi´t  ja tema parteid sõja kuulutamises Ameerika demokraatia vastu. Hääletamine toimub Eesti aja järgi öösel vastu neljapäeva.

FacebookTwitterGoogle+LinkedInVKJaga

Tagasiside

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga