Euroopa uudised: rahu, sõprus ja võlad

Euroopa Parlamendi liikme Yana Toomi veebisaidi rubriik toob lugejani uudiseid Euroopast ja naabermaadest. Täna on päevakorras sisserändekokkulepe ja küsimärgiga Brexiti läbirääkimised.

Kas vabatahtlikke leidub? Euroopa Liidu siseministrid arutavad täna Luksemburgis sisserändekokkulepet, mille paar nädalat tagasi saavutasid Malta, Saksamaa, Prantsusmaa ja Itaalia. Need neli riiki on kokku leppinud, et jaotavad omavahel kõik Euroopasse saabuvad immigrandid. Muidugi oleks parem, kui antud lepinguga ühineksid ka teised Euroopa Liidu riigid, kuid ajalehe Politico andmetel on selleks minimaalsed väljavaated.

Valmistuda asepresidentidel. Täna toimub Europarlamendis Euroopa Komisjoni asepresidentide kuulamine. Nendeks on Lätist Valdis Dombrovskis, kes peab hakkama vastutama inimeste hüvanguks toimiva majanduse eest, Taanist Margrethe Vestager, kellele usaldatakse Euroopa digitaalne tulevik, ja Hollandist Frans Timmermans, kes saab kõige tähtsamaks ökoloogiaga seonduvas.

To be continued. Euroopa Liit ja Suurbritannia räägivad Brüsselis taas Brexitist. Täpsemalt britid räägivad ja Euroopa Liit kuulab. Läbirääkimised pole siiski veel alanud ning algavad vaid juhul, kui Euroopa Liidu poolsed läbirääkijad otsustavad, et Suurbritannia poolt tehtud ettepanekud on mingilgi moel vastuvõetavad. Samal ajal on saabunud Suurbritanniast kaks uudist, esiteks: Fiskaaluuringute instituudi värskeima prognoosi kohaselt toob ka kõige parem kokkuleppeta Brexit endaga kaasa Suurbritannia välisvõla suurenemise kuni 90% sisemajanduse koguproduktist. Sellist olukorda ei ole olnud seal riigis juba 50 aastat. Teiseks: Brexiti auks vermib Suurbritannia rahapada kümme miljonit münti, väärtusega 50 penni, millel kiri “Rahu, jõukus ja kõigi rahvaste sõprus”, lisaks veel Euroopa Liidust lahkumise eeldatav kuupäev 31. oktoober 2019. Brexit kogub hoogu!

FacebookTwitterGoogle+LinkedInVKJaga

Tagasiside

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga