Euroopa uudised: parlament, mesilased ja pestitsiidid

Euroopa Parlamendi liikme Yana Toomi veebisaidi rubriik toob lugejani uudiseid Euroopast ja naabermaadest. Täna on päevakorras sallivuse kasv ja mesilaste päästmine.

Tusk ei tusatse ka tulevikus. Euroopa Ülemkogu alaline eesistuja Donald Tusk lahkub varsti oma seniselt ametipostilt, kuid ajalehe Politico andmetel jääb edaspidigi Euroopa poliitikasse, võttes vastu Europarlamendi suurima fraktsiooni ja mõõdukalt konservatiivse Euroopa Rahvapartei (EPP) juhikoha.

Sallivuse kasv. Eurobaromeetri uurimistulemuse andmetel on järjest suurem osa eurooplastest nõus, kui nende peaministriks saab naine, homoseksuaal või moslem. Samuti kui nende lapsed armuksid juuti või osutuksid homoseksuaalideks.

Europarlament ja mesilased. Kunagi keelustas Euroopa Komisjon põllumajanduslike pestitsiidide müügi, seostades pestitsiide mesilaste ägedate ja krooniliste haiguste tekkimisega. Euroopa Liidu 16 liikmesriiki ei olnud rahul koostatud keeluga ning Euroopa Komisjon leppis uue sõnastusega: keelustada vaid selliste põllumajanduslike pestitsiidide müük, mis on seotud ainult mesilaste ägedate haiguste tekkimisega. Eurosaadikud sellise sõnastuse muutmisega nõus ei olnud, Euroopa Komisjoni poolt tehtud otsus blokeeriti ning esitati Komisjonile soov uue seaduse eelnõu koostamiseks, mis „oleks vastavuses teaduse ja tehnoloogia uusimate saavutustega“. Eurosaadikud tegid ka ettepaneku aastateks 2021-2027 suurendada Euroopa Komisjoni kliimakaitse eelarvet kahe miljardi euro võrra.

FacebookTwitterGoogle+LinkedInVKJaga

Tagasiside

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga