Euroopa uudised: olla eurooplane ja magada töökohal

Euroopa Parlamendi liikme Yana Toomi veebisaidi rubriik toob lugejani uudiseid Euroopast ja naabermaadest. Täna on päevakorras Balkani lahendus ja euroopalik elustiil.

Veelgi suurem Euroopa! Euroopa Liidu juhid allkirjastasid pöördumise, milles kutsutakse Euroopa Liidu riike alustama ühinemise läbirääkimisi Põhja-Makedoonia ja Albaaniaga juba järgmisel kuul, sest mõlemad riigid „tegid seda, mida me palusime” ja nüüd on Euroopa Liidu kord oma lubadusi täita.

Seda kõike on liiga vähe. Ühendkuningriigi ettepanekud ei leidnud Euroopa Liidu poliitikute südames heakskiitu. Üldine rahulolematus ettepanekutega ei jäta Boris Johnsonile lootust. “Ettepanekute sisust ilmselgelt ei piisa…”, “…kokkulepe on peaaegu võimatu”, “…ettepanek ei rahulda Euroopa Liitu…”. Samal ajal arutab Šotimaa Ülemkohus küsimust Ühendkuningriigi peaministri võimalikuks vangistamiseks, kui peaminister Boris Johnson rikub seadust, lahkudes Euroopa liidust Brexiti kokkuleppeta.

Olgem eurooplased. Eile kuulas Euroopa Parlament kuut Euroopa Komisjoni volinikukandidaati, nende hulgas oli ka Kadri Simson, kelle vastutusalasse jääks, Ursula von der Leyen´i kavade kohaselt, energeetikasektor. Politico kirjutas, et Kadri Simsoni etteaste valmistas Euroopa saadikutele väheke pettumust, kuid ei põhjustanud siiski tema kandidatuuri tagasilükkamist. Kõige pingelisem oli Kreekast pärit Margaritis Schinas´e kolmetunniline kuulamine. Schinas´est peaks saama Euroopa Komisjonis „Euroopaliku elustiili kaitsmise” asepresident. On vist vähestele arusaadav, mis selle ametikoha mõte reaalselt on ja milleks seda ametikohta vaja on. “Me räägime eurooplastena käitumisest,” selgitas Schinas, “see aga tähendab omakorda maailmale avali olemist… Olen juba 30 aastat ehitanud „sildu“ erinevate riikide vahel.”

Töökohalt lahkumata. Kui uskuda ajalehti Welt ja Politico, on tekkinud peataolek Berlaymontis, Brüsseli majas, kus asub Euroopa Komisjon, sest uudiste kohaselt hakkab tulevane Euroopa Komisjoni juht Ursula von der Leyen tööl ka magama. Tehes seda omas kabinetis, täpsemalt öeldes kabinetiga ühendatud 25 ruutmeetrises toas, ja räägitakse, et von der Layeni jaoks on see traditsioon.

FacebookTwitterGoogle+LinkedInVKJaga

Tagasiside

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga