Euroopa uudised: missugune saab olema Euroopa miinimumpalk?

Euroopa Parlamendi liikme Yana Toomi veebisaidi rubriik toob lugejani uudiseid Euroopast ja naabermaadest. Täna on päevakorras Euroopa miinimumpalk ja sooline tasakaal.

Rumeenia-Ungari kired. Rumeenia peaminister Viorica Dăncilă on nimetanud uue transpordikomissari kandidaadi oma riigist, kuid see kandidaat on mees ja seeläbi riskib rikkuda   Ursula von der Leyen’i Euroopa Komisjoni soolise tasakaalu. Kuid Dăncilă kinnitas, et vajadusel leiab Rumeenia ka naiskandidaadi. Nüüd on sõnajärg Ungari peaministri Viktor Orbán’i käes: äkki nõustub ka tema pakkuda juba tagasilükatud kandidaadi asemele (kes oli ka meessoost) mitte meest nagu praegu, vaid naist – et soolise tasakaaluga kõik päris korda läheks?

Peenhäälestused. Ajalehe Politico andmetel Ursula von der Leyen’il on millega Orban’it survestada: tulevane Euroopa Komisjoni juht võib muuta Ungari ja Rumeenia eurovolinike vastutussfääri, andes Ungarile transpordi ning Rumeeniale – ei rohkem ega vähem – EL-i laienemise. Orban seda kindlasti ei soovi. Teisest küljest siis hingaksid EL-iga ühinemist lootvad Balkani riigid rahulikult: on arvamus, et Ungari eurovolinikuga kokkuleppele ei saa.

Euroopa miinimumpalga uudised. Tööturu volinikukandidaat Luksemburgist Nicolas Schmit kinnitas Euroopa Parlamendi liikmetele, et „Euroopa miinimumpalk“, mida Euroopa Komisjon kavatseb mingil moel kehtestada, ei hävita kollektiivlepingu süsteemi. Euroopa miinimumpalk  võtab arvesse iga riigi majanduslikku taset. Mis see saab olema, pole veel selge, kuid Schmit lubab, et kõik juhtub „kiiresti“.

Väriseva südamega. Suurbritannia peaminister Boris Johnson kavatseb täna ametlikult välja kuulutada „lõpliku, õiglase ja mõistliku plaani“ Iiri piiri küsimuse lahendamiseks. Kõik ootavad seda kava hinge kinni pidades. Sealjuures teatab Bloomberg, et Pariis ja Berliin on valmis järeleandmisi tegema, kuid ainult siis, kui Suurbritannia „taastab usalduse enese vastu“. Hm…

Cornwallist Marsile! Politico teatel soovib Suurbritannia saada esimeseks Euroopa riigiks, kus on äriline kosmosesadam. Plaanis on ehitada see 2020. aastate alguses. Kuid on tõenäoline, et britte edastavad norralased, kelle kosmosesadam 2020. aastal juba avatakse, või rootslased (aastal 2022), portugallased ning itaallased.

Pildil: Suurbritannia kosmoses (telesarjast “Doctor Who”)

FacebookTwitterGoogle+LinkedInVKJaga

Tagasiside

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga