Euroopa uudised: meie inimesed paleesse taksoga ei sõida

Euroopa Parlamendi liikme Yana Toomi veebisaidi rubriik toob lugejani uudiseid Euroopast ja naabermaadest. Täna on päevakorras toetusrahade vargus ja NATO ajusurm.

Oh raha, rahake… New York Times avaldas hiljuti artikli, milles tauniti Kesk- ja Ida-Euroopast pärit „oligarhe, mafioososid ja populiste“, kes olid rikastunud Euroopa Liidu põllumajandusprogrammide abiga – selgelt väljendudes omastab keegi põllumeestele ettenähtud rahasid. Ajakirjanike huviorbiidis olid Ungari peaminister Viktor Orban ja Tšehhi peaminister Andrej Babiš, mainiti Bulgaariat ja Slovakkiat. Euronewsi teatel oli Euroopa Parlamendi põllumajanduse komisjon sellest artiklist vaimustuses. Mõned Euroopa saadikud soovivad tulihingeliselt karistada riike, kes raha varastavad, teised väidavad aga, et tegemist on Ungari vastu suunatud vandenõuga, mille taga on George Soros.

Allianss on surnud, kuid EL veel mitte. Ajakirjale Economist antud intervjuus kinnitas president Macron oma truudust Euroopa armee ideele, mainides NATO ajusurma ja selgusetust, kas kuulus vastastikuse abistamise artikkel 5 on veel toimiv või mitte.  Berliinist vastas koheselt Põhja-Atlandi alliansi peasekretär Jens Stoltenberg, et EL puudub võime Euroopat kaitsta. Ajaleht Politico kirjutab, et Berliinile ei meeldi Pariisi retoorika. Pariisi mõtteviis ühtib siin siiski Washingtoniga, sest teadaolevalt peab ka Trump NATO-t  vananevaks liitlaseks.

Ettenähtud ametipind.  Ajaleht Politico andmetel arutasid eelmisel nädalal Euroopa Komisjoni volinikud endiste Euroopa Komisjoni volinike privileege, tuletades meelde Euroopa Komisjoni eelmise presidendi Jose Manuel Barroso juhtumit, kus kutsele saabuda Belgia kuningapaleesse pidi ta ekspresidendina kasutama takso teenuseid, sest tal puudus siis juba ametiauto koos juhiga. Tulevikus selliste õuduste vältimiseks otsustati Jean-Claude Junckerile eraldada Euroopa Komisjoni peakorteris Berlaymontis, kaheksandale korrusele eraldi kabinet, seda siis pärast Ursula von der Leyeni ametisse asumist. Ning jätta Junckerile õigus kasutada Euroopa Komisjoni autosid ametisõitudeks. Sama reegel kehtib ka teistele endistele eurovolinikele. Veel säilib privileeg minna peakorterisse turvakontrolli läbimata. Analoogne õigus on endistel Euroopa Parlamendi saadikutel, kes saavad vabalt liikuda Euroopa Parlamendi ruumides.

 

FacebookTwitterGoogle+LinkedInVKJaga

Tagasiside

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga