Euroopa uudised: maksa EL-i maksud ja ela rahulikult edasi

Euroopa Parlamendi liikme Yana Toomi veebisaidi rubriik toob lugejani uudiseid Euroopast ja naabermaadest. Täna on päevakorras Davosi võimalikud kokkulepped.

Strateegilised nõupidamised. Kolm EL-i juhti, Euroopa Komisjoni juht Ursula von der Leyen, Euroopa Ülemkogu juht Charles Michel ja Euroopa Parlamendi juht David Sassoli kohtuvad privaatselt 30. ja 31. jaanuaril, et arutada Euroopa Liidu lähiaja strateegiat. Teemade seas on ka EL-i geopoliitika, kliima, digitaalne revolutsioon ja konverents Euroopa tuleviku teemal.

Hea sõna ja relvaga. Ajaleht Politico andmetel püüavad prantslased täna Davosis toimuval foorumil mõjutada president Trumpi, et pidada temaga läbirääkimisi tehnohiiglaste (Google, Apple, Facebook, Amazon ehk GAFA) maksustamise üle. Kuid loota Ameerika presidendi puhul vaid lahkete sõnade mõjule oleks eksitav. Eurooplastel on olemas siiski ka „relv“: EL on valmis esitama GAFA-le oma nõudmised, et nad maksaksid Euroopas kõik nõutavad maksud. Kui Trumpiga kokkuleppele ei saada, otsustab selle küsimuse Euroopa Komisjon.

Trump ei heitu. “Ma lähen Davosi, Šveitsi. Kohtun Maailma- ja Finantsliidritega ning tagan Ameerika Ühendriikidele taas sobiva Poliitilise Suhtumise, samuti toon tagasi Sada Miljardit Dollarit! Oleme Universumi liidrid, Esimene Kolonn!” Ei ole vaja vist autorit sellel säutsule lisama… Kuid kas EL suudab veenda nii enesekindlat inimest tehnohiiglastelt makse Euroopale nõutama?

FacebookTwitterGoogle+LinkedInVKJaga

Tagasiside

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga