Euroopa uudised: lähme kohtusse!

Euroopa Parlamendi liikme Yana Toomi veebisaidi rubriik toob lugejani uudiseid Euroopast ja naabermaadest. Täna on päevakorras uued ja vanad Euroopa Komisjoni volinikud.

Ungari küsimus. Euroopa Komisjoni volinikukandidaat Olivér Várhelyi ei ole saanud vajalikku tuge kahelt kolmandikult Euroopa Parlamendi välisasjade komisjoni koordinaatoritest ja peab vastama täiendavatele kirjalikele küsimustele. Várhelyi käitus äärmiselt diplomaatiliselt ja kuidas oskas distantseerus Ungari peaministri Viktor Orbani retoorikast, kuid mitmed eurosaadikud ei uskunud teda: “Ta ei veennud meid.”

Suurbritannia kaevati kohtusse. Euroopa Komisjon otsustas järgida juristide nõuandeid ja kaebas Ühendkuningriigi kohtusse seoses Londoni keeldumisega nimetada oma Euroopa Komisjoni volinikukandidaati. Ajalehe Politico arvamusel pole hagis erilist tähendust, kuid nii on juriidilises mõttes parem.

Askeldus eelarve ümber. Täna tulevad ELi rahandusministrid kokku, et arutada tulevase eelarve üle. Erimeelsused on seal sellised, et otsuseid ei maksa oodata. Pole välistatud, et Euroopa eelarvevolinik Günther Oettinger kannab selle ülesande oma järeltulija Johannes Hahni õlgadele, seda enam, et elama selle eelarve ajal peab juba Ursula von der Leyeni Euroopa Komisjon.

FacebookTwitterGoogle+LinkedInVKJaga

Tagasiside

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga