Euroopa uudised: Juncker annab aru

Euroopa Parlamendi liikme Yana Toomi veebisaidi rubriik toob lugejani uudiseid Euroopast ja naabermaadest. Täna on päevakorras Junckeri aruanne ja ees ootavad rasked aastad.

Junckeri saavutused. Ajalehe Politico veergudel räägib oma viimasel tööpäeval Euroopa Komisjoni senine juht saavutatud edust: “Loodud on 14 miljonit töökohta. Euroopa Liidus ja eurotsoonis on saavutatud pidev majanduskasv läbivalt 25 kvartali lõikes … Vähendasime Euroopa õigusaktide arvu drastiliselt ligi 83%. Ning 2015. aastal jõustus Junckeri plaan investeerimistõkete eemaldamiseks. 2019. aasta oktoobri seisuga ulatus Euroopa Liidus investeeringute kasv 450,6 miljardi euroni. Sellest plaanist sai kasu üle miljoni väikese ja keskmise suurusega ettevõtte. ” Eesti on Kreeka järel teisel kohal Junckeri plaanist tulenevate investeeringutega seoses.

Kes kuulas pealt Junckeri telefonikõnesid? Juncker meenutab: „Mäletan juhust peale vestlust sõbra Bill Clintoniga, kus ma ei jõudnud veel telefonitoru hargile panna, kui sain telefonikõne Jacques Chirac´ilt, kes päris, miks ma ütlesin Clintonile seda ja teist? No tänan, et mind pealt kuulasid, mon ami. Tuleb välja, et telefonikõnesid ei kuula pealt mitte ainult Ameerika.“

Tuleviku soovitused. Juncker soovitab olla Euroopal ühtne, sest muidu läheb raskeks. EL-i osakaal maailmamajanduses langeb praegusest 25% -st nii 10–15 aasta pärast vaid 15%-le. Ning aastaks 2030 ei ole ükski Euroopa riik ühenduse G7 -e liige.

God exists, her name is Petrunya! (Jumal on olemas, ta nimi on Petrunya!) Sellise nimega Teona Mitevska film võitis Euroopa Parlamendi Filmifestivali LUX peaauhinna. Film räägib töötust Balkani naisest, kes ootamatult võitis varem vaid meeste traditsiooniks olnud spordiala, puust ristiga ujumise.

Kõik kliima heaks. Euroopa Parlament võttis neljapäeval vastu resolutsiooni, millega kutsus Euroopa Liitu üles langetama CO2 saastet 55% võrra ning viima CO2 saaste nullini aastaks 2050.

FacebookTwitterGoogle+LinkedInVKJaga

Tagasiside

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga