Euroopa uudised: Head Uut Aastat, Euroopa!

Euroopa Parlamendi liikme Yana Toomi veebisaidi rubriik toob lugejani uudiseid Euroopast ja naabermaadest. Täna on päevakorras Prantsusmaa, Austria ja Davos.

Uus aastauus kantsler. Täna esitletakse koalitsioonilepet, mis sõlmiti Austria Rahvapartei 33-aastase juhi Sebastian Kurtz´i ja Austria roheliste juhi Werner Kogler´i poolt ning mis lubab Kurtzil naasta võimalikult kiiresti kantsleri ametikohale, saades noorimaks riigipeaks Euroopas. Tegelikult astus Kurtz tagasi pärast Ibiza-Gate´i korruptsiooniskandaali, mille osapooleks oli Vene oligarhi oletatav vennatütar. Kuid septembrikuise uue valimisvõiduga naaseb Kurz taas ametipostile. Loodava koalitsiooniga muutub Austria poliitika kindlasti rohelisemaks. Samuti on teada, et Kurtzi partei lubab edaspidi hidžaabi kanda kuni 14 aasta vanustel naistel (hetkel on see lubatud vaid kuni 10 aastatele).

Kõigutamatu Macron. Oma uusaastakõnes kinnitas Prantsuse president reformide teostamist kõigile vastuseisudele vaatamata. Olenemata Pariisi rängalt tabanud jätkuvast streigilainest, käivitatakse ka pensionireform, milles plaanitakse ühendada kümneid erinevaid seni kehtinud pensioniskeeme ühtseks väljamaksete süsteemiks.

Davosi! Davosi! Šveitsis Davosis 20-24.01.2020 toimuva ülemaailmse majandusfoorumi Ameerika Ühendriikide ametliku delegatsiooni koosseisu on Donald Trump´i  1. jaanuaril antud teadete kohaselt nimetatud ka riigi “esimene tütar” Ivanka Trump ja tema abikaasa Jared Kushner. Delegatsiooni koosseisus on muidugi ka Trump ise, plaanides hakata arutama olukorda Euroopa Liidu liidritega, välistades Suurbritannia. Nimelt keelas Boris Johnson printsipiaalselt ära Suurbritannia ministritel Davosi mineku.

FacebookTwitterGoogle+LinkedInVKJaga

Tagasiside

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga