Euroopa uudised: eurosaadikud uudishimutsevad

 

Euroopa Parlamendi liikme Yana Toomi veebisaidi rubriik toob lugejani uudiseid Euroopast ja naabermaadest. Täna on päevakorras Euroopa Komisjoni volinikukandidaatide kohtumised eurosaadikutega.

Ühe Euroopa Komisjoni kuus päeva. Alates tänasest hakkab Euroopa Parlament küsitlema 26 Euroopa Komisjoni volinikukandidaati, keda Ursula von der Leyen soovib näha tulevase Euroopa Komisjoni koosseisus. Kandidaatide seas on ka eestlanna Kadri Simson: tema tõehetk saabub 3. oktoobril. Iga 18 Euroopa Parlamendi komisjonist saab esitada kandidaadile kuni 25 küsimust, kokku võtab protsess 78 tundi.

Kired keevad. Kuigi eelmisel nädalal lükkas Euroopa Parlamendi õiguskomisjon tagasi ungarlase László Trócsányi ja rumeenlanna Rovana Plumb’i kandidatuurid, täna kutsuti komisjoni liikmeid sellel teemal taas kogunema. Mõned eurosaadikud ei kavatse survele järele anda. Samal ajal teatasid Bukarest ja Budapest, et toetavad oma inimesi ega kavatse taganeda.

Uudised rahvusväljadelt. Austrias võitis valimised Rahvapartei, kelle toetus kasvas 6%, mis tähendab, et selle liider Sebastian Kurz jääb kantsleriks; on tähelepanuväärne, et paremäärmuslik Vabaduspartei kaotas kahe aasta jooksul koguni 10% häältest. Ungaris teatas opositsiooniline partei Dialoog, et tema liidreid kuulatakse sageli pealt ja see on “Ungari Watergate“. Briti Konservatiivse Partei aastakongressil tervitati peaminister Boris Johnsonit kui „kangelast, keda me nii kaua oleme oodanud.“

FacebookTwitterGoogle+LinkedInVKJaga

Tagasiside

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga