Euroopa uudised: Euroopa Liit on taas sadulas

Euroopa Parlamendi liikme Yana Toomi veebisaidi rubriik toob lugejani uudiseid Euroopast ja naabermaadest. Täna on päevakorras Liibüa ja migrandid.

Liibüa missioon. Pühapäeval Berliinis toimunud konverentsil kirjutasid Liibüa lepingule alla teiste seas Venemaa, Türgi, Egiptus ja AÜE. Tegemist on kindlasti Euroopa diplomaatia suure saavutusega antud kriisipiirkonnas. Kõik allakirjutanud riigid on nõustunud hoiduma sõjalisest sekkumisest Liibüa sündmustesse. Kantsler Angela Merkel kinnitas Euroopa Liidu olulise rolli edasist jätkumist Liibüas ning jälgib mängureeglite täitmist. On võimalik Euroopa rahuvalvajate saatmine Liibüasse.

Teemad kulissides. Ajaleht Politico andmetel kohtus Ursula von der Leyen konverentsil mitteametlikult Erdoğani ja Putiniga, et arutada energeetikapoliitikat. Ja Putinil oli neljasilma vestlus Boris Johnsoniga, kes andis mõista, et britid ei ole unustanud Sergei Skripali mõrvamist. Seega Vene-Suurbritannia suhted ei ole veel taastatud.

Kosmose silm. Saksa teadlased on teinud koostööd eraprojektiga Space Eye, et töötada välja programm-tehisintellekt, mis jälgiks Vahemerel liikuvaid migrantide laevu. Ja jälgimine hõlmaks mitte ainult olevikus toimuvat vaid ka minevikus aset leidnud rännet, kasutades satelliitide poolt salvestatud andmeid. Seda siis võimude tegevuse analüüsimiseks sisserändajate abistamise määra tuvastamiseks.

FacebookTwitterGoogle+LinkedInVKJaga

Tagasiside

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga