Euroopa uudised: Euroopa Liit Euroopa Liidu vastu

Euroopa Parlamendi liikme Yana Toomi veebisaidi rubriik toob lugejani uudiseid Euroopast ja naabermaadest. Täna on päevakorras piiride tugevdamine ja Briti miljardäride taltsutamine.

Ood rõõmule. Ursula von der Leyeni Euroopa Komisjon on töötajatega varustatud ning on valmis 1. detsembril tööd alustama. Paar formaalsust jäi alles, kuid Euroopa Parlament kiitis heaks kõik Euroopa Komisjoni volinike kandidaadid. Välja arvatud britid, aga neid arvatavasti ei saagi olema ja paljud on selle üle ainult õnnelikud.

End laiendame või tugevdame? ELi asjade ministrid arutavad täna olukorda seoses ELi tulevase laienemisega. Siingi mässab Prantsusmaa, de facto takistades läbirääkimisi Põhja-Makedoonia ja Albaaniaga. Prantsusmaal on liitlasi, näiteks taanlased: „Oleme nõus, et süsteem ei tööta,“ ütles Taani peaminister Mette Frederiksen pärast kõnelusi Macroniga. „Seda tuleb muuta. Ja oleme nõus, et Euroopa piire tuleb tugevdada.“

Bratislava on kahe tule vahel. Euroopa Parlament vaidlustab kohtus Euroopa Ülemkogu otsuse paigutada Euroopa Tööagentuur Bratislavasse. Asi pole Slovakkia pealinnas, kellelgi pole selle vastu midagi: lihtsalt leidsid Euroopa saadikud, et Euroopa Ülemkogu otsustas ühepoolselt, samal ajal kui ka Euroopa Parlamendil oli õigus oma sõna öelda.

Tusk valitsejaks! Homme koguneb Zagrebis kahepäevasele kongressile Euroopa Parlamendi suurim fraktsioon EPP (Euroopa Rahvapartei, konservatiivne, kuid mitte radikaalne). Eeldatavasti valitakse EPP juhiks Donald Tusk. Kongressi aukülaliste hulgas on Saksamaa kantsler ning Iirimaa ja Kreeka peaministrid.

Mitte ainult Brexit. Briti konservatiivid lubavad valimiskampaania ajal maksuparadiisi kõigile, eriti jõukatele. Leiboristide sõnul võtavad nad miljardärid tõsiselt käsile: „Keegi ei vaja nii palju raha, keegi pole väärt, et tal oleks nii palju raha, see pole sünnis.“ Iga kolmas Briti miljardär annetab konservatiividele suuri summasid: rikkad tahavad rikkaks jääda.

FacebookTwitterGoogle+LinkedInVKJaga

Tagasiside

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga