Euroopa uudised: euromale

Euroopa Parlamendi liikme Yana Toomi veebisaidi rubriik toob lugejani uudiseid Euroopast ja naabermaadest. Täna on päevakorras Madridi kliimateemalise tippkohtumise läbikukkumine ja Brexiti ähmased ootused.

Madridi patt. Pühapäeval lõppes Madridi kliimakonverents – ajalehe Politico andmetel erilise tulemuseta: rikkamad riigid kohustusid oma kohustused 2020. aastal üle vaadata, vaesemad riigid pehmendasid oma vastupanu  kliimamuutustega võitlusele – kuni järgmise konverentsini, mis toimub Glasgow’s. Tippkohtumise peamist eesmärki – leppida kokku CO2 turud – ei saavutatud. USA lahkumist Pariisi kliimakokkuleppest oli enam kui tunda.

Westminsteri matt. Suurbritannia vana uus peaminister Boris Johnson räägib neljapäeval Briti parlamendis tegevusprogrammist. Selleks ajaks valmib ka ELi Brexiti-tegevuskava. “Me sihime nulltariife, nullkvoote, keskkonna nulldumpingut,” ütles Euroopa Komisjoni president reedel. Kuid Johnson, otsustades meediasse jõudvate signaalide järgi, tahab reeglid ise paika panna.

Visegrádi vangerdus. Täna kohtuvad Budapestis Bratislava,Varssavi, Praha ja Budapesti linnapead, et sõlmida Vabade linnade liit – oma alternatiivne Visegrád 4 versioon. Visegrád 4 on Poola, Tšehhi Vabariigi, Ungari ja Slovakkia liit. Vabade linnade liit kavatseb panna rõhku „seaduse võimule“ – erinevalt näiteks Ungari peaministrist.

FacebookTwitterGoogle+LinkedInVKJaga

Tagasiside

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga