Euroopa uudised: edasi tehnoloogilise sõltumatuse poole

Euroopa Parlamendi liikme Yana Toomi veebisaidi rubriik toob lugejani uudiseid Euroopast ja naabermaadest. Täna on päevakorras radikaalide tugevnemine ja tehnoloogia.

Populistid ja radikaalid. Pühapäevastel kohalikel valimistel Ida-Saksamaal Tüüringi Liiduvabariigis võitsid vasakäärmuslased Vasakparteist ja paremäärmuslased parteist Alternatiiv Saksamaale. Sotsiaaldemokraadid eesotsas Merkeliga saavutasid alles kolmanda koha, olles viimati esimesel positsioonil. Itaalias Umbrias saavutasid poole sajandi järgselt võidu populistid Põhja Liigast.

Mais oui! Noo jaa… Prantsusmaa nõustus Euroopa Komisjoni juhi Donald Tuskiga, et on vajalik anda brittidele Brexiti pikendust kolme kuu võrra. Varemalt oli Macron vankumatult seisukohal, et aitab brittidele paarist nädalast küll. Ümber veenda suutis Macroni vestlus Suurbritannia peaministriga, kes lubas pika viivituse tulemuseks kallutada oma parlamenti uutele valimistele, mida loodavad võita konservatiivid.

Flextension! Brüsseli žargoonis tähendab „paindlik edasilükkamine“ Brexiti tähtaja pikendamist 31. jaanuarini, kuid Suurbritannia võib lahkuda Euroopa Liidust ka varem, kohe kui nende parlament on ratifitseerinud kokkuleppe Euroopa Liiduga. Prantsusmaa ja teiste liikmesriikide otsus on mõistetav: parem edasilükkamine kui ilma leppeta Brexitist tekkiv poliitiline kaos ja majanduskatastroof.

Ja kus on teie volinik? Nüüd soovib Euroopa Komisjon kindlasti Suurbritannial nimetada oma volinik. Boris Johnson teatas kunagi kindlalt, et sellist aega ei saabu kunagi! Kuid paljugi, mis ta rääkis…

Euroopatehnoloogia ootuses. Ajalehes Politico kirjutab Mark Scott, et Brüssel asub võitlusesse tehnoloogiavallas nii Pekingi kui ka Washingtoniga. Euroopa Komisjon hakkab poliitiliselt kaitsema siseturgu, et tehnoloogiavallas saavutaksid ülemvõimu siiski Euroopa Liidust pärit ettevõtted. Muuhulgas on loomisel Berliini ja Pariisi poolt pilveteenus nimetusega Gaia-X, mis oleks midagi Amazon´i sarnast. Artikkel meenutab varasemaid ebaõnnestunud katseid, millede hulgas oli projekt nimega Quaero, mis pidi saama konkurendiks Google´le.

FacebookTwitterGoogle+LinkedInVKJaga

Tagasiside

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga