Euroopa uudised: britirindel muutusteta

Euroopa Parlamendi liikme Yana Toomi veebisaidi rubriik toob lugejani uudiseid Euroopast ja naabermaadest. Täna on päevakorras selle Euroopa Komisjoni tulevik

Nagu rikkis grammofon. Esmaspäeva õhtul ei allunud Suurbritannia parlament peaminister Boris Johnsoni survele ja lükkas tagasi ennetähtaegsete parlamendivalimiste eelnõu, mida plaaniti läbi viia detsembris. Leiboristid nõuavad kõigepealt lepinguta Brexiti võimaluse välistamist, kuid selleks tuleb eelnevalt ratifitseerida kokkulepe Euroopa Liiduga, mida aga parlament teha ei suuda. Täna püüab peaminister Johnson taas kord parlamenti survestada. Brüssel on juba väsinud toimuvast.

Euroopa Komisjon on halvatud? Kui Brexit saab toimuma alles jaanuaris 2020, peavad britid nimetama oma eurovoliniku. Kui Suurbritannia oma volinikku ei nimeta, mis saab siis Ursula von der Leyeni Euroopa Komisjonist? See komisjon asub niigi oma kohustustesse kuu aega hiljem kui oli ette nähtud. Ajaleht Politico annab teada juristide hinnangu juhuks, kui Suurbritannia oma volinikku ei nimeta: mingit maavärinat ei tule. Võib-olla saab antud juhtumiga seoses Euroopa Komisjon reformida oma koosseisu ja vähendada oma volinike üldarvu. Käesoleval hetkel on volinike nõutud arvuks 28, mis vastab liikmesriikide arvule.

Slovakkia sotsioloogid on leinas. Eile võttis Slovakkia parlament (eelnõu esitas Smer partei) vastu otsuse, millega keelatakse 50 päeva enne valimisi avalikustada rahvaküsitluste andmeid üldiste eelistuste kohta valimiste võitjate ja kaotajate andmetega. Valitsuse arvates sellised küsitlused vaid segavad valijaid.

FacebookTwitterGoogle+LinkedInVKJaga

Tagasiside

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga