Euroopa uudised: Brexit on aina lähemal, Brexit on aina vahvam

Euroopa Parlamendi liikme Yana Toomi veebisaidi rubriik toob lugejateni uudiseid Euroopast ja naabermaadest. Täna on päevakorras Brexiti lähedus ja Prantsusmaa kindlus. 

Öised ärkvelolekud. Usutavasti võivad Brexiti üle peetavad läbirääkimised õnnestuda sõna otseses mõttes viimasel minutil: EL ja Suurbritannia pidasid neid isegi ööl vastu kolmapäeva ja usuvad, et optimismiks on põhjust. Ilmselt on Boris Johnson nõus jätma Põhja-Iirimaa Tolliliidu koosseisu. Teine küsimus on, kas ta suudab parlamenti oma õigsuses veenda.

Prantsusmaa ajab oma jonni. Eilsel EL-i ministrite kohtumisel blokeeris prantslanna Amélie de Montchalin kolm korda soomlaste (nad on praegu EL-i eesistujad) pakkumist alustada Albaania ja Põhja-Makedooniaga liitumisläbirääkimisi. Selle tagajärjel jäi Prantsusmaa üksi, kuid otsus jäigi tegemata.

Euroopa ja töö. Täna alustab tööd Euroopa Tööjõuagentuur (European Labor Authority). Agentuuri põhiülesanne on jälgida, et kõik EL-is järgiksid tööjõu liikumise reegleid (vt pilt). Euroopa Tööjõuagentuuri loomise idee kuulub Junkerile, 140 uue asutuse töötajat said kontori Slovakkia pealinnas Bratislavas.

FacebookTwitterGoogle+LinkedInVKJaga

Tagasiside

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga