Euroopa uudised: Berliinis läks keeruliseks

Euroopa Parlamendi liikme Yana Toomi veebisaidi rubriik toob lugejani uudiseid Euroopast ja naabermaadest. Täna on päevakorras Euroopa Komisjoni kliimaväitlus ja laialt levinud kriisikolded.

Mis on CO2 hind? Pühapäeval kolis Ursula von der Leyen oma kabinetti. Tööd alustas ka Euroopa Komisjon ja nagu lubatud alustati kliimaprobleemidest. Sel nädalal toimub Euroopa Parlamendi erakorraline istungjärk, kus von der Leyen tutvustab programmi Euroopa roheline kurss (European Green Deal). Ajalehe Politico andmetel on üheks ettepanekuks kehtestada CO2 saastekvootide miinimum väärtus-rahaline maksumus. Nüüd määratakse saastekvootide hinda börsil. Ja nagu ikka peitub Saatan pisiasjades… Milliseks kujuneb hind?

Kriisidest ümbritsetud. Euroopa Liidu riikidel on paljudel poliitiliselt rahutud ajad. Poliitiline kriis vallandus Maltal, kus tuhanded inimesed tulid tänavatele blokeerides teid ja põletades autosid ning nõudes peaminister Joseph Muscati erru minekut. Nimelt andis peaminister armu inimesele, kellel on seost ajakirjanik Daphne Caruana Galizia mõrvaga. Tšehhis aga tuvastas Euroopa Komisjoni audit peaminister Andrej Babiši poolsete äriliste huvide konflikti, mida asjaosaline ise küll kiivalt eitab. Ja Ameerika Ühendriikide riigisekretär Mike Pompeo hoiatas Euroopa Liitu, et jumala eest ei lubataks kastutada hiinlastel 5G võrku. Ning kuidas käitub Ameerika, kui eurooplased eiravad hoiatust?

Kired Berliinis. Valitsev võimukoalitsioon on Saksamaal ohus: laupäeval valis koalitsiooni kuuluv Sotsiaaldemokraatlik erakond oma uuteks juhtideks Saskia Eskeni ja Norbert Walter-Borjansi. Mõlemad valitud on erakonna valitsuses osalemise vastu. Kriis süveneb ja paljud kardavad, et Ursula von der Leyen´il saab raske olema. Kui Saksamaa positsioon nõrgeneb, siis ei suuda Ursula von der Leyen kaitsta oma riigi huve Euroopa Komisjonis, sest tema kui Komisjoni juht peab säilitama ju neutraalsuse. Saksamaa huve peaks esindama Saksamaa oma eurovolinik, kuid seda ju ei ole, Ursula von der Leyen valiti Komisjoni juhiks. Vot sellised keerulised ajad on…

FacebookTwitterGoogle+LinkedInVKJaga

Tagasiside

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga