Euroopa uudised: armastusega Hiinast

Euroopa Parlamendi liikme Yana Toomi veebisaidi rubriik toob lugejani uudiseid Euroopast ja naabermaadest. Täna on päevakorras järjekord miljarditele ja Hiina luure.

Mis on meil tööstusega? Eile tutvustati EL-i riikide saadikutele Brüsselis Euroopa keskkonnasõbralikumaks muutmiseks õiglase ülemineku fondi, mille maht on sada miljardit eurot. Ajalehe Politico andmetel avaldas rühm Euroopa vastastikust abistamist propageerivaid riike arvamuse, et enamuse fondi rahast peaks saama siiski suurema tööstuse osakaaluga riikidele. Arvamusest lähtudes saaksid siis fondirahasid kõigepealt (ja just selles järjekorras): Poola, Saksamaa, Rumeenia, Tšehhi, Bulgaaria, Prantsusmaa, Itaalia, Hispaania, Kreeka ja Holland. (Aga kus on Eesti selles nimekirjas? Eesti selles nimekirjas puudub.)

Kataloonlastele pole siin kohta! Euroopa Parlament on ilma jäänud juba ühest katalaanist, sest Euroopa Parlamendi liikmeks valitud saadikut ei ole siiski Hispaania vanglast vabastanud. Teist Kataloonia iseseisvuse eest võitlejat ja Euroopa Parlamendi liiget, Carles Puigdemonti, ei antud Hispaaniale välja ning seetõttu sai ta koha Euroopa Parlamendis. Kuid hispaanlased tahavad temalt Euroopa Parlamendi saadikupuutumatuse ära võtta. Seda soovi toetavad Euroopa Parlamendi kolm suurimat fraktsiooni.

Oht Hiinast. Spiegeli teatel kahtlustavad Saksamaa õiguskaitseasutused, endist Saksamaa saadikut Brüsselis, Hiina kasuks spioneerimises. Isik töötab praegu suurte lobistide heaks.

Merkeli arvamus. “Ma ei tahaks Hiinat ohuks pidada ainult selle riigi majandusliku edu tõttu. Ma arvan, et Hiinast täielikult majanduslikult eraldumine ei ole lahenduseks,” teatas Saksamaa kantsler Financial Timesile.

Davosise jaoks valmistumine.  Davosises toimub 21. – 24. jaanuaril Rahvusvaheline majandusfoorum, mille peateemaks on kliimamuutused. Foorumi avab Ursula von der Leyen.

FacebookTwitterGoogle+LinkedInVKJaga

Tagasiside

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga