Euroopa uudised: 1 000 000 000 000 eurot

Euroopa Parlamendi liikme Yana Toomi veebisaidi rubriik toob lugejani uudiseid Euroopast ja naabermaadest. Täna on päevakorras Väga Palju Raha.

Laual on triljon eurot! Ursula von der Leyen on võtnud endale tõsised kohustused kavatsedes leida eelarves juurde ühe triljoni euro suuruse summa (see on 1 ja 12 nulli) globaalse soojenemise vastu võitlemise jaoks. Osa sellest summast jagataks õiglase ülemineku fondi kaudu, mis on täna Strasbourgis ka teemaks Euroopa Parlamendi istungil. „Kuid 2030. aastaks seatud eesmärkide täitmiseks vajab Euroopa Liit vähemalt 260 miljardit eurot,“ annab avameelise hinnangu Euroopa Komisjoni asepresident Valdis Dombrovskis.

Euroopa muutub rohelisemaks. Dombrovskise sõnul peaks triljon eurot innustama kõiki muutuma rohelisemaks ja seda alates valitsustest kuni erainvestoriteni. Ning rohelisemaks mitte kadedusest vaid keskkonnaalgatuste arendamise seisukohast lähtudes. Lubatakse eraldada vahendeid nendele piirkondadele, kes neid kõige enam seda raha vajavad, sealhulgas keskkonnasõbralikumate tööstussektorite arendamiseks ja töötajate ümberõppeks.

Läbirääkimised Ameerikaga. Täna saabub Washingtoni Euroopa kaubandusvolinik Phil Hogan sooviga elavdada ELi ja USA kaubandussuhteid. Tema missioon on täiesti võimalik, sest ka Hiinaga peetav kaubandussõda on läbirääkimiste tulemusena lõppude lõpuks olukorda kergendanud. Kuid siiani ähvardab Trump kehtestada tollimakse Prantsuse kaupadele, väärtusega 2,4 miljardit dollarit, millede hulgas on ka šampanja ja juust.

FacebookTwitterGoogle+LinkedInVKJaga

Tagasiside

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga