Euroopa tervishoiuliit

Euroopa Parlamendi liikme Yana Toomi veebisaidi rubriik toob lugejani uudiseid Euroopast ja naabermaadest. Täna on päevakorras majanduslikud ja muud mured.

Ei midagi head. Eile avaldas Euroopa Komisjon oma majandusprognoosi, mille järgi 2020. aastal kahaneb eurotsooni majandus peaaegu 7,75%, taastudes siiski 2021. aastal ligi 6,25%, Eestis on need näitajad 6,9% ja 5,9%. Eurotsooni töötus suureneb olemasolevalt 7,5% -lt 2019. aastal siiski 9,5% -le 2020. aastal, seejärel langeb aastal 2021 see näitaja 8,5% -le, Eestis on need vastavalt 9,2% ja 6,5%. Märkimisväärselt langeb inflatsioon, kuid toimub hüppeline riigivõla kasv. Euroopa Komisjoni arvates annavad ebakindlus ja riskantsus võimaluse siiski ka märksa hullemaks stsenaariumiks.

Lahendus probleemidele. Üllatavalt võib selleks olla solidaarsus ja tsentraliseeritus. “Me vajame ühtseid meetmeid terve EL-i jaoks,” ütleb Euroopa Komisjoni majandusvolinik Paolo Gentiloni, “ei saa lootma jääda vaid EL liikmesriikide siseriiklikele tegevustele.” Muideks toetab 84% eurooplastest üleeuroopalise miinimumpalga ideed ja 71% usub, et liikmesriigid peaksid tagama selle baastasuna kõigile ELi elanikele, sõltumata sellest, kas inimene töötab või mitte.

Veto eelarvele. Euroopa Parlamendi suurim ja konservatiivseim fraktsioon PPE on ähvardanud hääletada uue seitsmeaastase eelarve vastu, seda siis juhul kui Euroopa Komisjon ei hakka parlamendiga asju arutama ja jääb ka edaspidi vaid EP teavitamise juurde.

Uus liit Euroopas. Euroopa parlamendi sotsialistid ja demokraadid agiteerivad vältimatult looma ühtsete standarditega Euroopa tervishoiuliitu, välistamaks analoogsete tulevikuepideemiate katastroofaalsuse. Järgmisel nädalal lubavad Euroopa Parlamendi liikmed avaldada üksikasjalikud asjassepuutuvad ettepanekud.

Neli parimat sõpra. Alates pühapäevast lubatakse Belgias sõpradel üksteisel külas käia, kuid luba kehtib vaid neljale ning need saavad olla ikka ja ainult needsamad kindlad neli inimest.

FacebookTwitterGoogle+LinkedInVKJaga

Tagasiside

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga