Euroopa suve viimane päev

Euroopa Parlamendi liikme Yana Toomi veebisaidi rubriik toob lugejani uudiseid Euroopast ja naabermaadest. Täna on päevakorras koroonaviirus ja demokraatia.

Õigusriik? Brüsseli ajaleht Politico annab teada, et septembris avaldab Euroopa Komisjon kõigi aegade esimese Euroopa Liidu õigusriigi põhimõtteid käsitleva aruande. Igat riiki hinnatakse nelja näitaja põhjal: kohtusüsteem, korruptsioonivastane võitlus, sõnavabadus meedias ning kontroll ja tasakaal. Seekordse lisana on aruandes koroonaviirusega seotud erakorraliste meetmete ülevaade.

Koroona ja Saksa Keisririik. Laupäeval toimus Berliinis koroonaviiruse piirangute vastu 40 tuhande liikmega meeleavaldus ning õhtul murdis väike rühm parempoolseid meeleavaldajaid end kaitsest läbi ja asus Riigipäevahoone ees lehvitama Saksa Keisririigi lippe. Politsei ajas protesti laiali, sest ei järgitud sotsiaalset distantsi.

Euroopa – Valgevene. Euroopa Liidu välisasjade ja julgeolekupoliitika kõrge esindaja Josep Borrell kutsus Valgevene ametivõime üles korraldama uued valimised, kuid seekord siis OSCE järelevalve all toimuvatena.

FacebookTwitterGoogle+LinkedInVKJaga

Tagasiside

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga