Euroopa Parlament jälle ei sõida kuhugi

Europarlamendi saadiku Yana Toomi veebisaidi veerg sisaldab uudiseid Euroopast ja lähiümbrusest. Täna on päevakorras EL-i tippkohtumine ja kaubandussõjad.

Tänane päevakava. Reedel räägivad juhid Türgist (Kreeka peaministri ettepanekul, kust Türgi üritab Vahemerel gaasivälja pigistada) ja kliimast (kas tasub seada eesmärki vähendada CO2-heidet aastaks 2030 mitte 40%, vaid 55%?).

Eelarve jääb. EL-i tippkohtumisel leppisid juhid kokku, et nad ei alusta Euroopa eelarve üle läbirääkimisi seitsme aasta jooksul. Teisisõnu saab Euroopa Parlament eelarvet mõjutada, nagu Merkel ütles, “ainult tehniliselt”: midagi saab muuta üsna rangetes raamides.

Kohutav lõpp? Täna teatavad Suurbritannia võimud, kas Ühendkuningriik jätkab EL-iga läbirääkimisi või mitte. Kui ei, siis võib jaanuaris juhtuda veel üks majanduskatastroof.

Strasbourgi? Ei! Euroopa Parlamendi president tühistas järgmisel nädalal Euroopa Parlamendi liikmete reisi Strasbourgi, sest “olukord Prantsusmaal ja Belgias on väga tõsine ja reisida ei soovitata”.

Kes maksab meile tollimaksu… Donald Trump ähvardas EL-i: kui Euroopa kehtestab tollimaksud $4 mlrd suuruses USA kaupadele (Maailma Kaubandusorganisatsioon lubas seda teha), annab USA EL-ile kaubanduslöögi.

FacebookTwitterGoogle+LinkedInVKJaga

Tagasiside

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga