Euroopa Komisjoni vastulöök

Euroopa Parlamendi liikme Yana Toomi veebisaidi rubriik toob lugejani uudiseid Euroopast ja naabermaadest. Täna on päevakorras inimõigused Poolas ja koroonaviirus Euroopas.

Ja nii saab olema kõigiga? Euroopa Komisjon keeldus andmast toetusi kuuele Poola linnale, kus on kehtestanud nn. LGBTI-vabad tsoonid või on linnad võtnud vastu piiravad perekonnaõiguse seadused, diskrimineerides seega seksuaalvähemuste esindajaid. Euroopa Komisjonil ei ole vaja põhjust kaugelt otsida – nimelt ei ole need linnad täitnud raha saamiseks põhinõuet, et nende raha nõutavad projektid on diskrimineerivad ja ei ole kättesaadavad kõigile EL-i kodanikele. Vahepeal otsustati Poolas aga veelgi karmimalt käituda, kui justiitsminister Zbigniew Ziobro (pildil) teatas kavatsusest taganeda Istanbulis kokkulepitud Naistevastase vägivalla ja perevägivalla ennetamise ja tõkestamise Euroopa Nõukogu konventsioonist, kuna dokument olevat liiga liberaalne. Kas Poola käitumine mõjutab ka rahaliste vahendite saamist EL-i eelarvest? Vastuseks tsiteerib Brüsseli ajaleht Politico Leedu suursaadikut Brüsselis, et EL peab raha laenama ja selline uus raha nõuab ka uut tüüpi valitsemist.

Koroona Maltal. Maltal on plaanis osta spetsiaalne laev, mis plaanitakse ankurdada kaugele rannikust ja kus peaksid hakkama viibima karantiinis koroonahaiged migrandid. Probleem on aktuaalne, sest pärast viimast põgenike päästeoperatsiooni tõusid järsult Malta Covid-i näitajad. Nimelt oli ilma migrantideta Maltal vaid 39 koroonahaiget, aga koos päästetutega tõusis see arv 104-le. Ja kuidas suhtuvad sellisesse tõusu Euroopa statistikud – ei ole veel selge…

Rääkides Suurbritanniast. Euroopa riikidest kõige kõrgem suremuse näitaja, mis ületas tavalisi keskmisi arve, oli 2020. aasta esimesel poolel Inglismaal. On loogiline eeldada, et nende surmade põhjuseks oli samuti koronaviirus, kuid lihtsalt diagnoosimata, et riigivõimul oleks võimalus öelda: Suurbritannias on kõik korras.

FacebookTwitterGoogle+LinkedInVKJaga

Tagasiside

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga