Erdogan näitab teed

Euroopa Parlamendi liikme Yana Toomi veebisaidi rubriik toob lugejani uudiseid Euroopast ja naabermaadest. Täna on päevakorras saabuv uus kriis pagulastega.

Ja siis see algas! See filmilik käibefraas võiks kirjeldada kõige paremini päeva peamisi uudiseid: Türgi ei tee enam takistusi Süüria põgenikele nende teekonnal Euroopasse. Türgi politsei ja piirivalvurid said Ankarast käsu avada senistele põgenikele piirid ja seda siis uue suure Idlibi põgenike sissevoolu ootuses. See on Süüria provints, kus ISISe võitlejad ja opositsiooniline al-Assad on koondunud maa-alale, mida aktiivselt asub ründama Süüria armee. Ka Türgi osaleb Idlibi konfliktis, seal on just hukkunud vähemalt 29 Türgi sõdurit, misjärel Erdogan andiski arusaamatu käsu, lasta põgenikud Egeuse mere kaudu Kreekasse.

Kreeka vastus. „No ei ole vaja teil siia ujuda“, andis Kreeka peaminister Kyriakos Mitsotakis põgenikele oma vastuse, „see tee ei vii teid mandri-Kreekale ja edasi Euroopasse. See teekond lõppeb meie saartel ning sealt saadetakse teid kõiki kodumaale tagasi. ”

Greta Brüsselis. Reedel saabub Belgia pealinna Greta Thunberg, et osaleda seal  toimuval meeleavaldusel. Ursula von der Layen esitas Gretale kutse, et ta saaks selgitada omi seisukohti Euroopa Komisjoni ees.

FacebookTwitterGoogle+LinkedInVKJaga

Tagasiside

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga