Erdoğan Macroni vastu

Euroopa Parlamendi liikme Yana Toomi veebisaidi rubriik toob lugejani uudiseid Euroopast ja naabermaadest. Täna on päevakorras koroonaviirus ja solvangud.

Vähem on parem. Seoses koroonaviirusesse haigustumise järsu kasvuga Brüsselis ja kogu Belgias kutsus EL-i eesistuja Saksamaa piirama füüsiliste kokkusaamiste arvu ja keskenduma seejuures kõige olulisematele küsimustele. Vähem kohtuma teiste inimestega kutsus Angela Merkel üles ka sakslasi.

COVID ei tuku. Positiivsed testid on kahel EL-i liidril – poolakal Andrzej Dudal ja bulgaarlasel Boyko Borissovil.

Keegi on arust ära. Solvangud ei muuda rahvusvahelist olukorda rahulikumaks. EL-i välisasjade kõrge esindaja Josep Borrell mõistis hukka Türgi presidendi avaldused, millega viimane solvas pühapäeval Prantsusmaa presidenti, öeldes, et pidavat “kontrollima”, kui terve Macron üldse on. Jutt käis Prantsuse võimude reaktsioonist kooliõpetaja tapmisele islamisti poolt. Nö viisakuste vahetamine toimus ka Euroopa Parlamendis: poolakas Donald Tusk ütles, et Ungari presidendi Viktor Orbáni ideoloogia on “degeneratiivne demokraatia”, millele Ungari eurosaadik vastas, et “Tuski probleemid Ungariga kuuluvad psühholoogia valdkonda”.

FacebookTwitterGoogle+LinkedInVKJaga

Tagasiside

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga