EL põhja ja lõuna vahel

Euroopa Parlamendi liikme Yana Toomi veebisaidi rubriik toob lugejani uudiseid Euroopast ja naabermaadest. Täna on päevakorras EL rahandusministritest koosneva eurorühma kohtumine.

Rahandusministrid omavahel. Täna kogunevad euroala rahandusministrid arutamaks praeguse kriisi leevendamiseks finantsmeetmete leidmise erinevaid võimalusi. Videokonverents algab meie aja järgi kell 16:00 ja kestab viis tundi või kauemgi ning pressikonverents on kavandatud alles õhtul kella üheksaks. Kaalul on Euroopa solidaarsus, sest põhjas ja lõunas asuvatel riikidel äärmiselt erinevad lähenemised antud probleemile. Lõunas asuvad riigid soovivad, et EL riigid laenaks raha ühiselt, kuid finantse saaks kasutada enam lõunas asuvad riigid. Põhjas asuvad riigid seevastu sooviks, et võlgnikud oleks täpselt määratletud ja nemad  ka vastutaks tagasimaksete eest, et laenutingimused oleksid konkreetsed, mitte kõigile üldised – see kes laenab, see ka tagastab laenu. Kompromissiks on tingimused olemas, kuid missugune see olema saab ei oska veel keegi öelda.

Peaminister intensiivravis. Poolteist nädalat tagasi koroonaviirusesse haigestunud Briti peaminister Boris Johnson läks vaid palaviku ja köhaga haiglasse, kuid viibib nüüd juba intensiivravi osakonnas, arvatavasti kopsude ventileerimisega seoses. Ursula von der Layen soovis peaministrile kiiret paranemist. Donald Trump palus teatud meditsiinifirmadel aidata Johnsonit kui tema väga head sõpra, soovis ei täpsustatud millega seoses.

P-hääletus. Poola opositsioon pidas plaani korraldada 10. mail presidendivalimised, võimaldades valijatel hääletada posti teel. Või siis R-hääletus ehk riigipöördehääletus?.

Ettevaatusabinõude leevendamine. Austria ja Tšehhi Vabariik kavatsevad kaotada pärast 12. aprilli ülestõusmispüha osa koroonaviiruse epideemia vastu võitlemise meetmetest. Näiteks avada toidupoodidele lisaks ka osa muid kauplusi, kuid nõutakse hügieenieeskirjade järgimist. Prahas võib hakata jooksma ja jalgrattaga sõitma, kuid vaid ükshaaval. Taani plaanib avada koolid 15. aprillil.

FacebookTwitterGoogle+LinkedInVKJaga

Tagasiside

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga