Ei soovi võtta pagulasi, aga siis…

Euroopa Parlamendi liikme Yana Toomi veebisaidi rubriik toob lugejani uudiseid Euroopast ja naabermaadest. Täna on päevakorras edasilükatud tippkohtumine ja rändepakt.

Tippkohtumist ei toimu. Viimasel hetkel tühistati selleks neljapäevaks ja reedeks planeeritud tippkohtumine, sest Euroopa Ülemkogu president Charles Michel oli kontaktis koroonaviirust põdeva inimesega ja on nüüd sunnitud olema karantiinis. Tippkohtumine on edasi lükatud järgmisele nädalale. Muidugi oleks olnud võimalik anda oma volitused üle asendajale ehk EL-i eesistujariigi Saksamaa esindajale, Angela Merkelile, kuid otsustati seda võimalust mitte kasutada. Samal ajal hakkasid läbirääkimisi pidama Kreeka ja Türgi, kuigi plaanitud tippkohtumine oli pühendatud just nende vastasseisust tingitud probleemidele.

Kui te pagulasi ei soovi, luftitage sajalisi. Brüsseli ajalehe Politico teatel on Euroopa Komisjoni kuluaarides valmis uus ettepanek rändepakti kohta. Kui teie riik ei soovi vastu võtta mõnda teise EL-i riiki saabunud pagulasi, saab teie riigist pagulaste tagasisaatmise sponsor, seda siis juhul, kui riik, kuhu pagulased algselt maabusid, ei soovi neid enda elanikeks. Nii võib organiseerida ja hüvitada pagulaste lende kodumaale või pidada läbirääkimisi selle riigiga. Saab isegi valida, millisest riigist pärit pagulastega teie riik sooviks tegeleda, kui põhitingimuseks on reegel, et teie riik tagab pagulaste lahkumise EL-ist hiljemalt 8 kuu möödudes.

Hiina on peaaegu nõustunud. ÜRO Peaassamblee teisipäevasel istungil esinedes teatas Hiina president Xi Jinping, et tema riik saavutab kliimaneutraalsuse aastaks 2060. EL loodab sellise tulemuse saavutada 10 aastat varem. Ja kuni 2030. aastani jätkab Hiina oma CO2-heitgaaside mahu suurendamist ning alles siis kavatseb neid vähendama hakata.

FacebookTwitterGoogle+LinkedInVKJaga

Tagasiside

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga