Eelarve on tähtsam kui pulmad

Euroopa Parlamendi liikme Yana Toomi veebisaidi rubriik toob lugejani uudiseid Euroopast ja naabermaadest. Täna on päevakorras finantsid ja Ungari.

Kellest saab järgmine juht? Tänavu juulis valib EL-i liikmesriikide rahandusministritest koosnev Eurorühm omale uue juhi järgnevaks 2,5 aastaseks perioodiks. Sellele kohale pretendeerivad rahandusministrid kolmest riigist: Hispaaniast, Iirimaalt ja Luksemburgist.

Pikamäe versus Ungari. Eesti Vabariigi Riigikohtu endine esimees ja nüüdne Euroopa Kohtu kohtujurist Priit Pikamäe avaldas õiguslike tagajärjedeta arvamuse Euroopa Komisjoni kohtukaasuses Ungari vastu. Pikamäe ärevates on Ungari, keeldudes lubamast migrante oma territooriumile, rikkunud kindlasti EL-i seadusi. Pikamäe leiab, et Euroopa Kohus peaks toetama Euroopa Komisjoni seisukohta ja andma Budapesti tegevusele negatiivse hinnangu.

Enne töö – siis lõbu. Taani peaminister Mette Frederiksen lükkas edasi oma pulmad, et peo ettevalmistused ei segaks tema osalemist EL-i juulikuisel ülemkogul, kus seekord tehakse otsus Euroopa ühise eelarve kohta ja otsustatakse kogu Euroopa majanduse saatus. “Edasilükkamine on karm, kuid kõigepealt pean ma hoolitsema Taani huvide eest,” nentis Fredriksen.

FacebookTwitterGoogle+LinkedInVKJaga

Tagasiside

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga