Edasilükatud tippkohtumised

Euroopa Parlamendi liikme Yana Toomi veebisaidi rubriik toob lugejani uudiseid Euroopast ja naabermaadest. Täna on päevakorras head kavatsused ja reaalsus.

Keskpanga tegevus. Ajalehe Politico andmetel kohtuvad täna Euroopa Keskpanga direktorid ning on võimalus, et nad otsustavad epideemiaga seotud riigivõla programmi veelgi laiendada. See oleks muuhulgas ka demonstratsioon Saksamaa konstitutsioonikohtule, et selle otsus ei tähendagi midagi.

Micheli plaan. Euroopa Ülemkogu juht Charles Michel tutvustas Euroopa eelarvega seotud vaidluste edasist käiku: 19.juunil kogunevad virtuaalsele nõupidamisele EL-i juhid ja sõnastatakse täpselt punktid, millega nad ei nõustu, koostatakse ka kompromissettepanek. Uueks ja reaalseks kohtumiseks võiks valmis olla juba juuliks. On tõsi, et Belgia reeglid keelavad massikogunemised ning kui igast 27 riigist tuleb juht, kes võtab kaasa vähemalt viis abilist ja ihukaitsjat ja lisaks ajakirjandus, siis…

Kõik ei olegi nii halb? Eurostati andmetel oli EL-i riikides aprillis töötus keskmiselt 6,6% ja sama näitaja eurotsoonis oli 7,3%. Võrreldes märtsiga on töötus tõusnud ainult 0,2%. Ehk on abi olnud rahalistest süstidest ja tööaja lühendamisest?

Kokkuvõte plaanidest. Euroopa Komisjonil võib olla plaan teha ettepanek, milles soovitused kehtestada reeglipärased miinimumpalgad kõikidele EL-i riikidele. Soovitused ei ole kohustuslikud täita. Prantsusmaa ja Itaalia ei kavatse loobuda IT-hiiglastele (Euroopas tegutsevatele USA IT-korporatsioonide) digitaalteenuste maksu kehtestamisest ja on pigem seda kaitsval positsioonil. Saksamaa ja Prantsusmaa esitasid tutvumiseks Gaia-X projekti spetsiaalsete IT-andmebaaside loomiseks, et EL-il oleks USA-st sõltumatu nn. pilveteenusel toimiv andmekogu.

Tuleb, tuleb – aga hiljem. Euroopa-Hiina tippkohtumine, mis oli plaanitud toimuma septembris, on nüüd ametlikult edasi lükatud hilisemaks. Millal tippkohtumine siiski toimub – ei ole veel teada.

FacebookTwitterGoogle+LinkedInVKJaga

Tagasiside

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga