Covidi ajal tippkohtumine

Euroopa Parlamendi liikme Yana Toomi veebisaidi rubriik toob lugejani uudiseid Euroopast ja naabermaadest. Täna on päevakorras uus tippkohtumine.

Maskiga inimesed. Neljapäeval ja reedel peetakse järgmine EL-i juhtide kohtumine (kogunevad mitte kõik, Poola peaminister, kuigi tema ei ole koroonahaige, jääb eneseisolatsiooni) – ilma ajakirjaniketa, siseruumides, maskides, järgides sotsiaalset distantsi. Pandeemia haarab Euroopast taas hinge kinni: Holland teatas tagasipöördumisest “osalise sulgemise” juurde, Belgia kavatseb karmistada reegleid ning Angela Merkel kutsus sakslasi üles olema ettevaatlik ja kandma maske, et ei peaks majandust uuesti hävitama. Muud tippkohtumise teemad hõlmavad läbirääkimiste lõppu Suurbritanniaga (seni nulltulemusega) ja Rohelist kokkulepet.

Euroeelarve mängud. Brüsseli ajalehe Politico teatel tõstis Euroopa Parlament 2021–2027 eelarve läbirääkimiste käigus panuseid ja soovib eelarvet suurendada mitmekümne miljardi euro võrra, millest 22 mlrd maksavad riigid ise. Vahepeal ütles Poola asepeaminister Jarosław Kaczyński, et ta paneb kogu Euroopa eelarvele veto, kui EL otsustab sundida tema riiki – mis tavaliselt saab eelarvest kõige rohkem raha – õiguse ülimuslikkuse põhimõtteid austama.

FacebookTwitterGoogle+LinkedInVKJaga

Tagasiside

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga