CO2 vähendamine

Euroopa Parlamendi liikme Yana Toomi veebisaidi rubriik toob lugejani uudiseid Euroopast ja naabermaadest. Täna on päevakorras on rahvusvahelise õiguse väikesed rikkumised.

Uutesse kõrgustesse. Euroopa Parlamendi tööstuse-, teadusuuringute- ja energeetikakomisjon kiitis heaks EL-i eesmärgi aastaks 2030 – vähendada süsinikdioksiidi heitkoguseid 55% võrra. Kõik liikmesriigid ei usu selle võimalikkusesse ja vajadusse. Oma järgmise nädala traditsioonilises kõnes „Olukorrast EL-is“ edastab Ursula von der Leyen eeldatavasti antud eesmärgi sõnastuse.

Uued ametipostid. Euroopa Parlamendi endisest saadikust, Mairead McGuinnessist, sai Euroopa Komisjoni finantsstabiilsuse, finantsteenuste ja kapitaliturgude uus volinik. Euroopa uus kaubandusvolinik on Euroopa Komisjoni asepresident Valdis Dombrovskis, kes vastutab kaubanduse eest nii ehk nii.

Brexit kogub tuure. Eile tunnistas Põhja-Iirimaa minister avalikult, et Boris Johnsoni valitsuse uus seaduseelnõu rikub reaalselt ja tahtlikult rahvusvahelist õigust. See oleks nagu ultimaatum EL-ile: kui Euroopa ei kirjuta alla vabakaubanduslepingule ja puudub ka Brexiti leping, hakkab Ühendkuningriik rikkuma juba sõlmitud lahkumislepingut EL-ga, tõmmates tollipiiri risti läbi Iirimaa saare. See aga võib tõugata Põhja-Iirimaa taas kodusõtta, mis lõpetati vaevalistelt alles 1998. aastal. … Euroopa Parlamendi president David Sassoli ütles, et EL ootab Ühendkuningriigilt tingimusteta rahvusvaheliste kohustuste täitmist ja seda eriti Põhja-Iirimaa kodanike suhtes. Sassoli ähvardas Suurbritanniat tõsiste tagajärgedega. Ilma kokkuleppeta Brexit mõjub negatiivselt ka EL-i majandusele, kuid kas tasub sõlmida lepingut riigiga, kes asub seda rikkuma esimesel võimalusel ja seda rikkumist ka avalikult tunnistab?

Strasbourgi ei minda. Koroonaviiruse tõttu tühistas Sassoli Euroopa Parlamendi täiskogu istungi Strasbourgis. See info põhjustas Prantsusmaa kohese vastuse, kus peaminister avaldas lootust, et ehk Strasbourg saab võõrustada Euroopa Parlamenti siis vähemalt oktoobris.

FacebookTwitterGoogle+LinkedInVKJaga

Tagasiside

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga