Brüssel organiseerub

Euroopa Parlamendi liikme Yana Toomi veebisaidi rubriik toob lugejani uudiseid Euroopast ja naabermaadest. Täna on päevakorras Euroopa struktuuride uus elu.

E-hääletus. Järgmisel nädalal koguneb Euroopa Parlament ühepäevaseks plenaaristungiks. Parlamendiliikmed, kes ei saa Brüsselisse tulla, et füüsiliselt istungil osaleda, aga need on siis enamik saadikutest, hääletavad e-postiga. Päevakorras on Euroopa Komisjoni ettepanekud. Erilist tähelepanu väärib 8 miljardi euro suuruse summa struktuurifondidest jagamine – see on raha, mida liikmesriikide valitsused ei ole siiani kasutanud.

Vastuolud. Ajaleht Politico andmetel ei suutnud neljapäeval Brüsselisse kogunenud liikmesriikide esindajad taas kokku leppida EL-i struktuuride uues toimimises, kaugtöö vormina. Reeglina valmistati ministrite „poliitilisi” kohtumisi ette pikema perioodi vältel, seda siis liikmesriikide poolt ning nüüd ei soovita sellist töökorraldust muuta. Hetkel kutsuvad Euroopa volinikud aga ministreid ekspromt videokonverentsidele ning kogemus näitab, et sellised ettevalmistamata kohtumised reeglina ei toimi ja hakkama ei saada. Horvaatia, olles hetkel EL-i eesistuja, on samuti hakkama saamisega kimpus..

Teadmatus. Eile külastas president Macron Pasteuri instituuti Pariisis ja andis ülevaate Euroopa olukorrast:„Keegi ei tea, kui kaua me oleme sunnitud vältima sotsiaalseid kontakte. Me ei tea, kui palju epideemialaineid veel tuleb, me ei tea kuidas käituvad viirused ja me ei tea kuidas me kõigele sellele reageerime”. Hollandi peaminister Mark Rutte säilitab siiski huumorimeele: “Riigis on hetkel nii palju tualettpaberit, et võiks kümme aastat muretult wc-d kasutada.”

FacebookTwitterGoogle+LinkedInVKJaga

Tagasiside

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga