Brittide vastandumine

Euroopa Parlamendi liikme Yana Toomi veebisaidi rubriik toob lugejani uudiseid Euroopast ja naabermaadest. Täna on päevakorras konfliktid ja valeinfo.

Kriis kriisi järel. Järgmisel nädalal külastab Euroopa Ülemkogu eesistuja Charles Michel Kreekat, Küprost ja Türgit, et vältida kreeklaste ja türklaste vahelise konflikti ägenemist. Micheli murede nimekirja lisandus veel üks teema: äsja hävis tules Kreeka põgenikelaager Moria, jättes katuseta 12 000 inimest.

Programmides sees. Euroopa Komisjonil on täna kavas analüüs, kas internetis toimub edukas valeinfo vastu võitlemise tegevus või mitte. Lisaks tavatoimingutele on seekord plaanis vaadata nn IT-tööriistadega sotsiaalvõrgustike programmide sisusse, et saada infot, kas ka tegelikult võideldakse valeinfo vastu või on see lihtsalt loodud kuvad.

Raske uskuda. Hommikul lendas kiirelt Londonisse Euroopa Komisjoni asepresident Maroš Šefčovič, et saada isiklikult infot Ühendkuningriigi ministritelt, et jah, nad esitasid parlamendile seaduseelnõu, mis võimaldaks Ühendkuningriigil rikkuda kõiki lepinguid, peamiselt EL-i lahkumislepingut ja Põhja-Iirimaa osas kokkulepitut. Šefčovič lendas Londonisse, sest EL ei suuda toimuvat uskuda. Ursula von der Leyen säutsus Twitterisse ladinakeelse fraasi pacta sunt servanda (lepingut tuleb austada), mis on rahvusvahelise õiguse üks aluspõhimõtteid ning britid otsustavad seda nüüd eirata. EL-i ametnikud on pehmelt öeldes jahmunud. Ja mitte ainult nemad: eile teatas USA esindajatekoja demokraatide esimees Nancy Pelosi, et kui inglased rikuvad EL-iga sõlmitud lahkumislepingut, siis kindlasti ei kinnita USA kongress Ühendkuningriigiga mingit vabakaubanduslepingut.

FacebookTwitterGoogle+LinkedInVKJaga

Tagasiside

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga