Beiruti katastroof on oht Euroopa Liidule?

Euroopa Parlamendi liikme Yana Toomi veebisaidi rubriik toob lugejani uudiseid Euroopast ja naabermaadest. Täna on päevakorras koroonaviirus ja oht uuele migratsioonilainele.

Abi Beirutile. Euroopa Komisjoni juht Ursula von der Leyen andis korralduse eraldada plahvatusest mõjutatud Liibanonile 33 miljonit eurot vältimatuks abiks, meditsiinitehnika muretsemiseks ja elutähtsa taristu kaitsmiseks. Paljud kardavad, et plahvatus Liibanoni pealinnas toob kaasa uue migratsioonilaine Euroopa Liitu, sest Liibanonis on juba praegugi suurim põgenike kontsentratsioon ühe elaniku kohta. Liibanoni põgenike laagrites elab üle miljoni süürlase ja nüüd on koduta jäänud ka sajad tuhanded Beiruti elanikud. Riik on läbimas majanduslikku, sotsiaalset ja lisaks ka poliitilist kriisi. Lisaks veel koroonaviiruse levik.

Maski kandmise kohustus veelgi rangemaks. Brüsseli võimud soovitavad, koronaviiruse juhtumite arvu suurenemise tõttu, elanikel ja linna külastajatel järgida avalikes kohtades maski kandmise reegleid. Reegel küll kehtib, kuid siiani ei ole kedagi rikkumise eest veel karistatud. Saksamaal kavatsetakse testida kõiki, kes on riiki saabunud kõrge nakatumiskoefitsendiga piirkondadest ehk Hispaania põhja-provintsidest, Belgiast Antwerpenist ja Luksemburgist. Koroonatest ise on tasuta, kuid testi tegemisest loobumine toob kaasa karistuse summas kuni 25 tuhat eurot.

FacebookTwitterGoogle+LinkedInVKJaga

Tagasiside

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga