Ärge solvake lahkujaid!

Euroopa Parlamendi liikme Yana Toomi veebisaidi rubriik toob lugejani uudiseid Euroopast ja naabermaadest. Täna on päevakorras Euroopa Komisjoni presidendi kõne.

Ursula von der Leyeni kõne. Eile, kui Euroopa Komisjoni president tutvustas Euroopa Parlamendile EL- i tuleva aasta poliitikat, pandi paika ka liidu prioriteedid ning satiirilises toonis mainiti ka osade liikmesriikide “heategusid”. Need oleksid: Poola (kelle LGBT-vabad piirkonnad peaks olema siis inimestest tühjad alad), Ungari, Suurbritannia, Ameerika, Venemaa ja Hiina. Olles välja kuulutanud EL-i eesmärgi, luua maailm, kus me ise tahaksime elada, rõhutas von der Leyen ikka ja jälle selle liidu sotsiaalset ja keskkonnaalast suundumust – et oleks Euroopa ülene miinimumpalk, toimiks Roheline kokkulepe (Green Deal) ning oleks ühine Terviseliit, mis omakorda tähendaks, hetkeseisu arvestades, näiteks ravimite strateegiliste reservide loomist. Need oleks põhiküsimused.

Britte solvatakse. Suurbritannia peaminister Boris Johnson õõnestab jätkuvalt EL-i usaldust oma riigi vastu, nõudes, et parlament võtaks vastu õigusakti, mis lubaks Ühendkuningriigil rikkuda EL-iga sõlmitud lahkumislepingut. Oma intervjuus ajalehele Sun ütleb Johnson, et õigusakti on vaja, kuna tuleb peatada solvangud Suurbritannia kohta. Sellistes oludes on plaanitav Vabakaubandusleping Euroopa Liiduga kui täitumatu unistus.

FacebookTwitterGoogle+LinkedInVKJaga

Tagasiside

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga