Ameerika saab endale Euroopa vaktsiini?

Euroopa Parlamendi liikme Yana Toomi veebisaidi rubriik toob lugejani uudiseid Euroopast ja naabermaadest. Täna on päevakorras halvad uudised Prantsusmaalt ja Suurbritanniast.

Rahaline abi. Täna teatavad Eurotsooni rahandusministrid projekti Toetused Pandeemiakriisile (Pandemic Crisis Support ehk PCS) käivitamisest, mille alusel väljastatakse Euroopa stabiliseerimismehhanismi kaudu laene riikidele kuni 2% nende SKP-st, eelmise aasta näitajate alusel. Tingimuseks, et riik on nõus selle raha kulutama kas otseselt või kaudselt tervishoiuvaldkonnas.

Vaktsiin ei olegi Euroopa jaoks? Prantsuse farmaatsiahiiglase Sanofi juht Paul Hudson teatas, et kui ettevõte suudab luua vaktsiini, siis tarnitakse seda eelkõige USA-sse ja alles seejärel Euroopasse, sest USA on Sanofisse enam investeerinud. Prantsuse president ei poolda sellist suhtumist ja Hudsoni ootab juba ees Champs Elyseeses tõsine vestlus. Teades Prantsuse valitsuse traditsiooni, sekkuda ettevõtete tegemistesse, võib Sanofi olla juba eelnevalt ebameeldivalt meelestatud.

Briti kangekaelsus. Täna jätkusid EL-i ja Suurbritannia vahelised virtuaalsed läbirääkimised, teemaks Brexit. Boris Johnsoni arvates ei saa rahul olla nõuetega, mida EL Suurbritannialt soovib, sest ilmselgelt tahetakse neilt rohkem kui teistelt riikidelt. Johnson ei nõustu läbirääkimisi pikendama. Samas on 77% brittidest nõus, et koronaviirusest tulenevalt peaks üleminekuperioodi pikendama, nii et Brexit ei lõppeks kokkulepet saavutamata.

FacebookTwitterGoogle+LinkedInVKJaga

Tagasiside

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga