Ameerika Euroopas!

Euroopa Parlamendi liikme Yana Toomi veebisaidi rubriik toob lugejani uudiseid Euroopast ja naabermaadest. Täna on päevakorras Euroopa Ülemkogu, USA väed ja Suurbritannia lootused.

Vana kriis, uus tippkohtumine. Brüsseli ajaleht Politico annab teada ühelt Micheli töötajalt pärineva info, et Euroopa Ülemkogu president Charles Michel´il on plaan kutsuda EL-i juhte kogunema 24. ja 25. septembril, kus arutataks Euroopale olulisi probleeme. Muuhulgas tuleks arutlusele suhted Türgi ja Hiinaga ning muidugi ka koroonaviiruse teemad.

Pompeo vägedeülevaatus. Järgmisel nädalal teeb USA riigisekretär ringreisi Kesk- ja Ida-Euroopas, et otsustada Saksamaalt välja viidud ja osaliselt Poola paigutatud USA väekontingendi osas. Pompeo külastab Prahat, Ljubljanat ja Varssavi ning arvatavasti ka Viini. Trump kavandas vägede väljaviimise Saksamaalt karistusoperatsioonina, kuid ajalehe Politico sõnul enamus sakslasi hoopis tervitab positiivselt seda USA sõdurite äraviimist – nii et karistuse soovitud mõju USA ei saavutanud.

Kokkuleppega või ilma. Isegi kui EL-il ja Suurbritannial õnnestub mingi ime läbi kaubanduskokkulepe saavutada, ei ole lihtsalt aega selle lepingu täitmiseks vajalike ettevalmistuste tegemiseks – nii et pehmelt öeldes: kaos Euroopa-Suurbritannia piiril on tulemas ja see omakorda annab täiendava löögi saareriigi majandusele.

FacebookTwitterGoogle+LinkedInVKJaga

Tagasiside

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga