Agent 007 – kuidas kuulete?

Euroopa Parlamendi liikme Yana Toomi veebisaidi rubriik toob lugejani uudiseid Euroopast ja naabermaadest. Täna on päevakorras läbirääkimiste prognoosid brittide ja Euroopa luurega.

Kohtadele, härrased! EL-i ja Suurbritannia vaheliste kaubandusläbirääkimiste esimene voor algab esmaspäeval ja lõpeb neljapäeval. Teine läbirääkimiste voor on kavas maha pidada märtsis. EL-i pealäbirääkija Michel Barnier sõnul töötab korraga kümmekond läbirääkimisrühma, kuid see arv võib veel muutuda. Samal ajal kummutab Barnier juba eos brittide lootuse nn Kanada kokkuleppe sõlmimiseks. Suurbritannia on suuruselt EL-i kolmas kaubanduspartner ning omavaheline kaubavahetuse maht on ligi kümme korda suurem kui Kanadaga. Sellepärast sõlmib EL selle kaubavahenduslepingu brittide jaoks palju karmimatel tingimustel. Britid aga püüavad mööda hiilida juba sõlmitud lahkumislepingust ja teha kõik endast sõltuva, et vältida kaupade tollivormistust Iiri meres. EL-il on tekkinud kahtlus, et kui teine ​​pool proovib neid isegi sellise asjaga üle kavaldada, kas siis peaks sellist partnerit üleüldse usaldama?

Bondikool. Täna allkirjastavad Zagrebis 23 Euroopa riigi (ka Eesti) esindajad tahteavalduse loomaks ühine Euroopa luurekolledž. Partneritena liituvad deklaratsiooniga veel seitse riiki. „Luurekultuuri“ arendamise idee kuulub Prantsuse presidendile Macronile.

Potentsiaalsed kantslerid Saksamaale. Tänaseks on olemas juba kolm kandidaati Saksamaa Kristlik-Demokraatliku Liidu juhi kohale. Need on Bundestagi välisasjade komisjoni juht Norbert Röttgen, Nordrhein-Westfaleni liidumaa pea Armin Laschet ja CDU endine funktsionäär Friedrich Merz. Ühest neist saab tulevikus EL-i juhfiguur, kuid kellest?

FacebookTwitterGoogle+LinkedInVKJaga

Tagasiside

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga