1 350 000 000 000

Euroopa Parlamendi liikme Yana Toomi veebisaidi rubriik toob lugejani uudiseid Euroopast ja naabermaadest. Täna on päevakorras Euroopa Keskpanga toetusprogrammi laiendamine ja Eesti versus Hiina valeinfo.

1,35 triljonit eurot. Selle summa ulatuses on Euroopa Keskpank (EKP) laiendanud EL-i liikmetele nn. toetusprogrammi, finantseerimine siis kuni 2021. aasta juunini. Varem oli sama programmi raames eraldatud 750 miljardit eurot. Ja isegi see poole väiksem summa andis juba alust Saksamaa konstitutsioonikohtule – selle kuulsa kohtuotsuse tegemiseks (EKP vastu).

Eesti ja valeinfo. Brüsseli ajalehele Politico laekus avaldus neljalt, valusa kogemusega EL-i riigilt, kellest olid saanud desinformatsioonikampaaniate sihtmärgid – need olid Eesti, Läti, Leedu ja Slovakkia. Avalduses oli üleskutse EL-ile julgemale ja paremini koordineeritud reageerimisele seoses valeinfo levitamistega. Selle neliku arvates reageerib EL piisavalt kiiresti Venemaalt saabuvaga seoses, kuid Hiinast saabuvaga peab Euroopa Komisjon veel reaktsioonikiirust lisama.

Ilma kohustusteta ei saa kuidagi. Neljapäeval teatas Saksamaa saadik Euroopa Liidus, et rändepoliitika peaks ette nägema ka kohustusliku migrantide jaotamise EL-is, sest muidu see süsteem tööle ei hakka.

FacebookTwitterGoogle+LinkedInVKJaga

Tagasiside

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga